Aktivisté: Prasata jsou chována v podmínkách porušujících normy
21.01.2010 | ČTK
Většina prasat v Evropské unii je chována v podmínkách porušujících platné normy, upozornili dnes v Bruselu aktivisté bojující za práva zvířat. Porušování zákonů podle nich ukázalo jejich 18 měsíců dlouhé šetření, kdy v utajení navštěvovali farmy a producenty prasat. Aktivisté z organizací Compassion in World Farming (Soucit ve světovém zemědělství) a European Coalition for Farm Animals (Evropská koalice pro hospodářská zvířata) při šetření podmínek zvířat a dodržování norem třeba zjistili, že ač je zakázáno rutinní zkracování prasečích ocásků, tak přesto prý více než 90 procentům z 250 milionů chovaných prasat v EU je ocas i tak zkrácen.Zpráva byla upravena na základě obchodních podmínek ČTK, uplné znění získáte na obchodni@mail.ctk.cz
Copyright (2003) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.
Další články v kategorii Zemědělství
- O možném zákazu lovu lišek norováním budou poslanci dál jednat (06.06.2026)
- Antonín Wollner je už devátým mlynářem v Chumeckém mlýně, tedy za posledních 300 let (05.06.2026)
- Nejhorší sucho za 65 let zdražuje krmiva. Balík sena stojí už dva tisíce (05.06.2026)
- EU potvrdila fondu, že postupuje správně při obnovení nárokových dotací pro Agrofert (05.06.2026)
- Kvalitní školení k hodnocení exteriéru u plemene limousine (05.06.2026)
- Zemědělství 21. století stojí na technologiích i lidech (05.06.2026)
- Potravinami Moravskoslezského kraje jsou perníkové uši, marmeláda či tlačenka (05.06.2026)
- Společnost Hanka Mochov spustila sklizeň nových brambor, kvalita je velmi dobrá (04.06.2026)
- Škody po mrazech letos nahlásilo 42 pěstitelů jahod, o 20 méně než v roce 2024 (04.06.2026)
- Kulatý stůl o mléce: Ministerstvo zemědělství, producenti a zpracovatelé jednali o rozvoji mléčného sektoru (04.06.2026)

Tweet



