AK žádá přísné kontroly dovozů prasat z Polska, obává se chorob
07.02.2006 | ČTK
Agrární komora a odbytové družstvo Centroodbyt žádají kvůli obavám ze zavlečení chorob zpřísnění veterinárních kontrol dovozů prasat a vepřového z Polska. Uvádí se to v dnešním prohlášení obou organizací, které se obávají zejména tzv. Aujezskyho choroby. Podle mluvčího Státní veterinární správy Josefa Dubna má Polsko s touto nemocí problémy a SVS požaduje po polské straně při importu dodatečné garance. "ČR je země Aujezskyho choroby prostá, a můžeme tedy požadovat dodatečné záruky, že dovoz je z chovu bez této nemoci," uvedl Duben.Zpráva byla upravena na základě obchodních podmínek ČTK, uplné znění získáte na obchodni@mail.ctk.cz
Copyright (2003) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.
Další články v kategorii Zemědělství
- Zemědělský fond spouští příjem hlášení škod u ovocnářů po jarních mrazech (22.05.2026)
- Setkání chovatelů plemene limousine ve Vilémovicích (22.05.2026)
- Samosběry jahod u Olomouce se blíží. Pěstitelé lákají na zajímavé odrůdy (21.05.2026)
- Šéf Agrární komory: Zemědělství je v krizi, měla by o tom jednat vláda (21.05.2026)
- Eurostat: Počet včelstev na farmách v EU byl v roce 2023 rekordní, v Česku klesl (21.05.2026)
- Ministr Šebestyán: Mrazy závažně poškodily sady, příští týden eurokomisaři moji písemnou žádost osobně zopakuji (21.05.2026)
- KOMENTÁŘ: Evropa potřebuje víc řepky, než sama vypěstuje (21.05.2026)
- Kontrola odhalila dva případy nákazy zlatým žloutnutím u dovezených sazenic vína (21.05.2026)
- Sucho: Ohlášení zásahu vyšší moci (21.05.2026)
- Vědci z MENDELU zkoumají mikroplasty v zemědělství, vyvinuli novou metodu jejich detekce (20.05.2026)

Tweet



