Zídek povede podnikatelskou misi do Rostova
04.05.2000 | Agris
Ve dnech 29. 5. - 2. 6. 2000 je plánována návštěva oficiální delegace ČR do Rostovské oblasti Ruské federace pod vedením člena české části Mezivládní komise pro obchodně-ekonomickou a vědecko technickou spolupráci mezi ČR a RF (dále MVK), náměstkem ministra zemědělství, Ing. Tomáše Zídka. AGRIS o tom informovala tisková mluvčí Hospodářské komory ČR Miloslava Kučerková. Podnikatelskou (obchodní) část programu delegace zajišťuje Komora pro hospodářské styky se SNS. Rostovská oblast RF je podle ratingu investičního klimatu zařazená do skupiny 2B, střední potenciál a malé riziko (viz časopis Ekonom č. 13), je perspektivní oblastí RF. Pro české exportéry a investory je to region s obchodními příležitostmi ve šlechtitelství a chovatelství, v některých oborech lehkého strojírenství ve vztahu k potravinářství a zpracování zemědělské produkce a jejímu prodeji (zejména výrobní linky a obalová technika), jako jsou výroba alkoholických a neal-koholických nápojů (zejména piva), obuvi, cukrářské produkce (zejména trvanlivé pečivo), masa, mléka, dále pak šití oděvů, stavební materiály pro konečné úpravy (obklady podlah, stěn apod.), vybavení obchodů. Zájem z ruské strany je očekáván i v oblasti zdravotnické techniky a dalších tradičních českých exportních komoditách. Lze očekávat zájem o vytvá-ření společných podniků.
Bližší informace: B. Kubeš, tel.:02/2409 6336, 2409 6502, e-mail: kubes@hkcr.cz.
Další články v kategorii Venkov
- Ministerstvo zemědělství poskytne v příštím roce 50 milionů korun na opravy kulturních prvků venkova. Zvýšilo maximální výši dotace na projekt (04.12.2025)
- Španělsko čelí africkému moru prasat, EU vyzývá k rychlým opatřením (03.12.2025)
- Pardubice plánují obnovu rybníčku Netušílek, měl nejvíc druhů obojživelníků (01.12.2025)
- Veterináři si stěžují na rozpočet. Poslední kapkou byla slintavka (01.12.2025)
- Ministerstvo životního prostředí vydalo jednotné enviromentální stanovisko pro hlavní stavbu vodního díla Nové Heřminovy (01.12.2025)
- SVS upozorňuje na nadlimitní množství olova v krmivu pro zájmová zvířata (29.11.2025)
- Ročenka Vodovody a kanalizace 2024: K pitné vodě z vodovodů mělo přístup 95 % obyvatel, investice do infrastruktury významně vzrostly (28.11.2025)
- Základní škola se na dva dny promění v prales plný žab, želv a chameleonů (28.11.2025)
- Bobři působí škody v Karlových Varech (27.11.2025)
- Domy přírody přivítaly na půl milionu návštěvníků (26.11.2025)

Tweet



