V Řecku žije nejvíce koz v EU - na 3,6 milionu, druhé je Španělsko

V Řecku žije největší počet koz ze zemí Evropské unie, vyplývá z tabulky, kterou sestavil unijní statistický úřad Eurostat. V zemi s necelými 11 miliony obyvatel napočítal na 3,6 milionu koz. Druhé je v této tabulce asi čtyřikrát lidnatější Španělsko, které čítá na 2,76 milionu koz. Informoval o tom řecký server Greek Reporter.

Ve zprávě EU zaměřené na zemědělství, lesnictví a rybolov se rovněž uvádí, že třetí je v počtu koz v unii Rumunsko (asi 1,5 milionu) a čtvrtá Francie (1,2 milionu). Zhruba dvě třetiny unijních koz tak žijí v Řecku, Španělsku a Rumunsku.

Na jednom z řeckých ostrovů je dokonce výrazně více koz než lidí. Ostrov Samothraki má asi 3000 obyvatel a žije na něm přes 45.000 koz, což znamená, že na jednoho obyvatel připadá asi 15 koz.

Koza je také symbol řeckého ostrova Kréta, kde byl motiv tohoto zvířete objeven i na starověkých vázách či zdivu. Na Krétě žije divoká koza bezoárová, zvaná též koza krétská, místními nazývaná kri-kri.

Copyright (2003) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.

Tisk

Další články v kategorii Venkov

Agris Online

Agris Online

Agris on-line
Papers in Economics and Informatics
ISSN: 1804-1930


Kalendář


Podporujeme utipa.info