V přírodní rezervaci u Růžďky začali pracovat studenti
17.07.2003 | ČTK
V přírodní rezervaci Lúčky - Roveňky u Růžďky na Vsetínsku začali studenti likvidovat trávu a náletové dřeviny. "Vydělat si sice mohou 6000 korun za měsíc, ale jsou to nesmírně tvrdě získané peníze. Pracují na úkolu a ani v tropických vedrech se nezastaví," řekl ČTK jednatel Českého svazu ochránců přírody (ČSOP) Milan Orálek. Dvacítka brigádníků z Moravy dnes pracovala v místech, která byla 30 let nedotčena. Vzhledem k tomu, že se na louku nedostal traktor, museli studenti posečenou trávu odnášet na valník, který byl vzdálen několik set metrů. Biomasu odvezli na skládku, protože nebyla vhodná jako krmivo. Na jiných loukách brigádníci seno suší.Zpráva byla upravena na základě obchodních podmínek ČTK, uplné znění získáte na obchodni@mail.ctk.cz
Copyright (2003) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.
Další články v kategorii Venkov
- Španělské úřady prověřují, zda africký mor prasat neunikl z tamní laboratoře (19.12.2025)
- Novým předsedou Českého svazu včelařů se stal bývalý ministr zemědělství Nekula (16.12.2025)
- Fotosoutěž pro Juniory ČSCHMS (11.12.2025)
- Most získá vytoužené jezero. Postup pro bezúplatný převod schválila vláda (10.12.2025)
- Blíží se sezona kaprů (09.12.2025)
- Operační program Životní prostředí 2014–2020 završil úspěšné období: tisíce projektů, miliardové investice, lepší ovzduší i voda (09.12.2025)
- Ministerstvo zemědělství poskytne v příštím roce 50 milionů korun na opravy kulturních prvků venkova. Zvýšilo maximální výši dotace na projekt (04.12.2025)
- Španělsko čelí africkému moru prasat, EU vyzývá k rychlým opatřením (03.12.2025)
- Pardubice plánují obnovu rybníčku Netušílek, měl nejvíc druhů obojživelníků (01.12.2025)
- Veterináři si stěžují na rozpočet. Poslední kapkou byla slintavka (01.12.2025)

Tweet



