V Jedovnicích začal výlov Olšovce, očekává se odlov 20 tun ryb
24.10.2011 | FinančníNoviny.cz
V Jedovnicích na Blanensku dnes začal výlov rybníku Olšovec, v němž by rybáři měli odlovit asi 20 tun ryb. Převážně jde o kapry. Rybí obsádku v Olšovci tvoří také amuři a tolstolobici. Výlov v Jedovnicích má mnohaletou tradici. Je společenskou akcí, na kterou přijíždějí tisíce lidí, řekl dnes ČTK za jedovnické rybáře Leoš Blažek.
"Uplynulá sezona byla velmi dobrá. S kvalitou ryb jsme proto nyní nadmíru spokojeni. Část z nich se zkonzumuje a prodá na místě, část zamíří za několik týdnů na vánoční stoly," uvedl Blažek. Jedovnický kapr nepodraží. Stejně jako loni se bude kilogram prodávat za 85 korun.
Součástí výlovu Olšovce není jen nabídka rybích specialit všeho druhu. K doprovodným akcím patří jarmark na hrázi. Okolí rybníku je plné atrakcí pro děti.
Jedovnice patří k nejstarším rybníkářským lokalitám na Moravě. První písemná zmínka o tamním rybníkářství pochází z roku 1371. Olšovec je největší z tamních vodních ploch, která zůstala dosud zachována. Slouží nejen k chovu ryb, ale i k rekreaci.
Další články v kategorii Venkov
- Zvířata mají v zimě méně potravy. Nesprávné přikrmování jim ale může ublížit (29.12.2025)
- Spojení přírody a designu. Bývalá grafička pěstuje 150 druhů jedlých rostlin (29.12.2025)
- Tento legendární stroj měnil venkov: Příběh nejrozšířenějšího traktoru Evropy (23.12.2025)
- Ministerstvo životního prostředí vydalo poslední Věstník v roce 2025 (22.12.2025)
- Umělé vánoční stromky zůstaly v menšině. Většina je od soukromých pěstitelů (22.12.2025)
- Španělské úřady prověřují, zda africký mor prasat neunikl z tamní laboratoře (19.12.2025)
- Novým předsedou Českého svazu včelařů se stal bývalý ministr zemědělství Nekula (16.12.2025)
- Fotosoutěž pro Juniory ČSCHMS (11.12.2025)
- Most získá vytoužené jezero. Postup pro bezúplatný převod schválila vláda (10.12.2025)
- Blíží se sezona kaprů (09.12.2025)

Tweet



