Turecko - vysoká cla na dovoz masa a dobytka
15.01.2001 | MZe ČR
Turecká vláda oznámila v oficiálním věstníku dne 31.12.2000 úpravu dovozních cel. Podle rozhodnutí Podsekretariátu pro mezinárodní obchod bude Turecko vybírat dovozní cla na zboží dovážené ze zemí Evropské unie, Evropského sdružení volného obchodu (EFTA), Rumunska, Litvy, Estonska, České republiky, Slovinska, Polska, Makedonie i z dalších zemí od nuly do 232,5%.
Maximální celní sazba 232,5 % je přitom uvalena na dovoz hovězího a vepřového masa, a části zvířat jako jsou koně, osli, ovce a kozy apod. Z dovozu živého dobytka se bude platit clo ve výši 139,5 %.
Nulová dovozní cla se vztahují na plemenný skot, různé textilní výrobky, syntetická vlákna, látky a produkty z nich.
Mezi zboží, které je osvobozeno od cla, patří také např. zárodky bource morušového, osivo pšenice, len, hlemýždí ulity, krunýře vodních živočichů, látky užívané k výrobě parfémů, pryskyřice, bambus, rákos, čistá síra, bílý mramor, obvazy a náplasti, obohacené kobaltové rudy, různé minerály, pesticidy pro zemědělství a nástroje.
Odbor zahraničních styků
Další články v kategorii Venkov
- Ministerstvo zemědělství poskytne v příštím roce 50 milionů korun na opravy kulturních prvků venkova. Zvýšilo maximální výši dotace na projekt (04.12.2025)
- Španělsko čelí africkému moru prasat, EU vyzývá k rychlým opatřením (03.12.2025)
- Pardubice plánují obnovu rybníčku Netušílek, měl nejvíc druhů obojživelníků (01.12.2025)
- Veterináři si stěžují na rozpočet. Poslední kapkou byla slintavka (01.12.2025)
- Ministerstvo životního prostředí vydalo jednotné enviromentální stanovisko pro hlavní stavbu vodního díla Nové Heřminovy (01.12.2025)
- SVS upozorňuje na nadlimitní množství olova v krmivu pro zájmová zvířata (29.11.2025)
- Ročenka Vodovody a kanalizace 2024: K pitné vodě z vodovodů mělo přístup 95 % obyvatel, investice do infrastruktury významně vzrostly (28.11.2025)
- Základní škola se na dva dny promění v prales plný žab, želv a chameleonů (28.11.2025)
- Bobři působí škody v Karlových Varech (27.11.2025)
- Domy přírody přivítaly na půl milionu návštěvníků (26.11.2025)

Tweet



