Souhrn událostí předchozího dne - 10.4.2003
11.04.2003 | Agris
Rolníci: Zákaz krmit moučkou zdraží maso
Zákaz krmit zvířata masokostní moučkou způsobí podle chovatelů zvýšení cen drůbeže a vepřového masa. Česko přijme tento zákaz po vzoru Evropské unie, a to letos na podzim. Unie moučku nepoužívá proto, že se obává šíření "nemoci šílených krav" BSE. "Moučku musíme nahradit dražšími komponenty, hlavně sójou. To zdraží krmné směsi asi o deset procent. Pak se to promítne do cen potravin," řekl Jiří Malúš, ředitel firmy Agropol, největšího výrobce krmných směsí.
Ovocnáři prodávají více jablek, dovoz klesl
Čeští pěstitelé zatím letos prodávají nejvíce jablek za poslední tři roky. Tajemník Ovocnářské unie Martin Ludvík sdělil, že v Česku od loňského října do konce března prodali přes 40 tisíc tun jablek, což bylo o více než desetinu nad prodejem minulých dvou sezón.
Evropský parlament schválil přijetí ČR do EU
Evropský parlament ve Štrasburku schválil přijetí České republiky do Evropské unie. Otevřel tak cestu k podpisu Smlouvy o přistoupení vysokými českými představiteli za týden v Aténách. Pro přistoupení ČR se vyslovilo 489 z 565 hlasujících poslanců. 39 poslanců bylo proti a 37 členů parlamentu se zdrželo hlasování. Byl to nejhorší výsledek ze všech 10 kandidátských zemí.
Úplné texty zpráv a další události včerejšího dne naleznete v rubrice Zpravodajství 24 hodin.
Další články v kategorii Venkov
- Pes: odvěký pomocník stád. Výstava sezóny Národního zemědělského muzea představí příběh nejstaršího zvířecího společníka člověka (21.07.2026)
- Svah u karlovarského hotelu Thermal spásá stádo horských koz (20.07.2026)
- Uzavíráme zvířata v menších lokalitách. Je to cesta k jejich záhubě, varuje expertka (17.07.2026)
- Víc než čtvrtina Česka si uchovala stopy tradiční podoby krajiny (14.07.2026)
- Kvůli vůni medu obrátil svůj život naruby. Dnes patří mezi nejúspěšnější včelaře (13.07.2026)
- Meruňkobraní v Židlochovicích otevřelo i zámek, čerstvých meruněk je ale málo (13.07.2026)
- Odebrání devíti týraných kusů skotu z chovu na Semilsku (13.07.2026)
- „Víme, že to znamená smrt.“ Tisíce psů mizí v tichosti z tureckých ulic, útulky nemají místo (11.07.2026)
- Ministerstvo přidá na rozvoj venkova 630 milionů korun, celkem je k dispozici přes pět miliard (09.07.2026)
- Na Znojemsku hasiči bojovali se dvěma požáry polí, jeden zraněný (09.07.2026)

Tweet



