Němci zavřeli dalších 140 farem kvůli rakovinotvorným dioxinům
05.01.2011 | Mladá fronta Dnes
Německé úřady zavřely v Severním Porýní-Vestfálsku dalších 139 farem, jejichž slepice, kuřata či vepři jedli krmivo s rakovinotvornými dioxiny. Počet zavřených farem se tak proti úterku navýšil na více než 1 100. Německá vláda přemýšlí o přísnější regulaci chovů. Durynský ministr hospodářství požaduje přísnější tresty za porušování pravidel v zemědělské výrobě a chovech.
Informuje o tom německý server thelocal.de. Severní Porýní-Vestfálsko podle něj už zveřejnilo seznam šarží prvních kontaminovaných vajec, které mohou být na pultech obchodů či které mohou mít Němci doma.
"V první řadě byly zasaženy především vejce a drůbeží maso. Zda krmivo obsahující dioxin se dostalo i vepřového, nemohu v tuto chvíli potvrdit. Lze to ale předpokládat," řekla MF DNES mluvčí dolnosaské spotřebitelské centrály Gabriele Petersová.
Další články v kategorii Venkov
- Rybáři se potýkají se suchem, ryby méně krmí, několik rybníků už museli vylovit (28.07.2026)
- Středočeské Dny lidové architektury představí viniční památky Mělnicka (28.07.2026)
- Obnova Sedmihorských mokřadů zvýšila schopnost krajiny Českého ráje zadržet vodu (27.07.2026)
- Škod způsobených vlky v Libereckém kraji ubylo, chovatelé stáda lépe chrání (27.07.2026)
- Galerie: Mladá zahradnice pěstuje květiny našich babiček, hitem je fiala (25.07.2026)
- Vyšší tráva může snížit teplotu povrchu až o 12 stupňů (23.07.2026)
- Vlašské ořechy likviduje maličký škůdce. Existují proti němu opatření (23.07.2026)
- Úrodu na vinicích ohrožují letošní vedra (23.07.2026)
- Úhyn ryb v Dyji: Vypuštění Nových Mlýnů by nepomohlo, tvrdí vodohospodáři (23.07.2026)
- Blatenské rybě loni klesl zisk o čtvrtinu na 6,36 milionu korun (23.07.2026)

Tweet



