MŽP podpoří 5 miliony projekty na lokální ochranu biodiverzity a rozšíření sítě pozemkových spolků
09.03.2017 | Ministerstvo životního prostředí
Sekce ochrany přírody a krajiny MŽP vyhlásila výzvu v rámci Programu na podporu projektů nestátních neziskových organizací na léta 2016 – 2020, Podprogramu na podporu koordinačních projektů v ochraně přírody a krajiny v roce 2017, pro nevládní organizace na koordinaci drobnějších projektů podporujících ochranu biodiverzity nebo rozvoj sítě regionálních pozemkových spolků. Dotace tak půjdou na finanční posílení činnosti spolků a obecně prospěšných společností, které zastřeší zejména lokálně významné projekty realizované nestátními neziskovými organizacemi. Vloni se díky programu podpořilo celkem 231 projektů.
3 miliony korun z celkové alokace poskytne Ministerstvo životního prostředí na zastřešení projektů podporujících biodiverzitu, které se zaměřují na mapování a monitoring druhů a biotopů, na drobné managementové zásahy směřující k ochraně ohrožených druhů a péči o krajinu. Dotace na koordinaci podpory pozemkových spolků zaměřených na ochranu a rozvoj přírody a krajiny lze poskytnout do výše 2 milionů korun. Tyto finanční prostředky půjdou zejména na jejich rozvoj, ale například i na vedení a údržbu databáze nemovitostí v péči těchto spolků. Příjem žádostí končí 7. dubna 2017 v 15:00 h.
V roce 2016 získalo finanční dotaci 199 dílčích projektů. Díky alokovaným 5 milionům korun tak byla podpořena např. propagace záchranných programů zvláště chráněných druhů v ČR, mapování odrůd ovocných stromů, aktivity na podporu hnízdních příležitostí dravců a zpěvných ptáků, botanické a mykologické průzkumy i terénní exkurze pro veřejnost, kterých se zúčastnilo na 4 000 lidí. V rámci podpory pozemkových spolků se realizovalo 32 projektů k zajištění praktické péče o pozemky cenné z hlediska ochrany přírody a krajiny.
Více najdete na této internetové adrese.
Kontakt pro více informací:
Tiskové oddělení MŽP
Tel.: 267 122 944 nebo 267 122 534
E-mail: tiskove@mzp.cz
Další články v kategorii Venkov
- Mladí lidé, inovace a investice jsou zásadní pro budoucnost evropského rybářství a akvakultury (30.07.2026)
- Sklizeň bylinek na Pardubicku je náročná a trvá měsíce (29.07.2026)
- V Česku přibývá zápřednic jedovatých. V létě jsou nejaktivnější, kousnutí bolí (29.07.2026)
- Rybáři se potýkají se suchem, ryby méně krmí, několik rybníků už museli vylovit (28.07.2026)
- Středočeské Dny lidové architektury představí viniční památky Mělnicka (28.07.2026)
- Obnova Sedmihorských mokřadů zvýšila schopnost krajiny Českého ráje zadržet vodu (27.07.2026)
- Škod způsobených vlky v Libereckém kraji ubylo, chovatelé stáda lépe chrání (27.07.2026)
- Galerie: Mladá zahradnice pěstuje květiny našich babiček, hitem je fiala (25.07.2026)
- Vyšší tráva může snížit teplotu povrchu až o 12 stupňů (23.07.2026)
- Vlašské ořechy likviduje maličký škůdce. Existují proti němu opatření (23.07.2026)

Tweet



