Letošní PRAGAAGRO s řadou nových prvků
11.10.2001 | Agris
Na letošním třetím ročníku Mezinárodního veletrhu zemědělství, potravinářství a lesního a vodního hospodářství PRAGAAGRO 2001 v Pražském veletržním areálu v Letňanech se na ploše zhruba 11 000 metrů čtverečních představí celkem 242 vystavovatelů včetně spoluvystavovatelů a chovatelů. Informovala o tom na dnešní tiskové konferenci pořadatele veletrhu, akciové společnosti ABF, manažerka PRAGAAGRA Hana Forejtová.
Stejně jako v předchozích ročnících nabídne veletrh svým návštěvníků v ČR ojedinělou koncentraci hospodářských zvířat, přibližně 1200 kusů, z toho zhruba 300 kusů skotu, 300 kusů ovcí a koz, 40 kusů prasat a na 600 kusů drobného zvířectva. Souběžně s PRAGAAGREM totiž proběhne také 3. národní výstava masného skotu, 2. celostátní výstava ovcí a koz, 3.národní výstava prasat a 2. celopražská výstava králíků, drůbeže, holubů a morčat.
Vernisáže veletrhu, který proběhne ve dnech 18. až 20. října, se osobně zúčastní ministr zemědělství Jan Fencl, pod jehož záštitou PRAGAAGRO probíhá, a prezident Agrární komory ČR Václav Hlaváček.
Podle ředitele divize výstav a veletrhů ABF Jana Novotného se letošní veletrh "dostává do nových, mnohem lepších podmínek oproti předchozím ročníkům". Do letňanského areálu se podle jeho slov jen v průběhu letošního léta investovalo zhruba 40 milionů korun. Samotné PRAGAAGRO bude letos obohaceno o celou řadu nových prvků. Pro návštěvníky nejatraktivnějším bude patrně akce "Pivo v rytmu country". Každý den od 15.00 hodin do 22.00 hodin vystoupí v rámci společensko - zábavného programu řada známých domácích country skupin, od 10.00 hodin se bude v hale č. 7, kde akce probíhá, točit pivo z pivovarů Svijany, Černá Hora, Plzeň, Gambrinus a Staropramen.
V úvodní den PRAGAAGRA zasadí ministr Fencl strom milénia, proběhne Agrární fórum a odborný seminář k aplikaci takzvané nitrátové směrnice, klíčové evropské normy pro budoucnost českého zemědělství.
Veletrh je otevřen denně od 9.00 do 17.00 hodin, základní vstupné činí 60 korun, zlevněné 30 korun, skupinové 10 korun a rodinné 100 korun na den. Na letňanské výstaviště je možná doprava buď vlastním autem - tamější parkoviště má kapacitu 1 500 parkovacích míst, nebo veletržní linkou č.758 ze stanic metra trasy B - Českomoravská a Vysočanská.
Další články v kategorii Venkov
- Kozy na dohled paneláků. Jirákovi farmaří kousek od centra Prahy (04.05.2026)
- Odborníci vypustili tisíce malých jeseterů do řeky Moravy v Litovelském Pomoraví (04.05.2026)
- Dotace pro včelaře se ještě letos zvýší. Zaplatí vybavení i kroužky pro děti (04.05.2026)
- Vítěz národního kola Stockholm Junior Water Prize 2026 vyvinul systém pro zkoumání kvality vody (30.04.2026)
- MŽP pokračuje v úspěšné tradici, přispěje k čerpání zdrojů z evropského programu LIFE (29.04.2026)
- Slovensko chce zakázat komerční množení psů mimo řádné chovatelské stanice (29.04.2026)
- Děti ve školce s nadšením chovají kuřata. Je to šílené, spílají kritici (29.04.2026)
- Myslivci ve Zlínském kraji začali využívat drony k ochraně mláďat při sečích (27.04.2026)
- V Olomouci začíná jarní výstava květin Flora (23.04.2026)
- Jakub Helma: Chodím po polích a pastvinách, a cítím radost od jara do podzimu (22.04.2026)

Tweet



