Krávy z Velkých Němčic začnou kvůli BSE porážet do dvou měsíců
21.11.2003 | ČTK
Veterináři zahájí porážku 253 kusů krav z chovu ve Velkých Němčicích na Břeclavsku zhruba do šesti týdnů až dvou měsíců. Toto opatření nařídili poté, co ve středu definitivně kontrolní vyšetření potvrdilo výskyt nemoci šílených krav (BSE) u čtyřletého kusu z farmy společnosti ZEMOS. "Postup je nyní jasný a harmonogram se upřesňuje," řekl dnes ředitel Krajské veterinární správy Jaroslav Salava. Na farmě je nyní normální režim pod předběžným veterinárním opatřením, a to až do doby, než budou označené kusy postupně utraceny a poté vyšetřeny na BSE.Zpráva byla upravena na základě obchodních podmínek ČTK, uplné znění získáte na obchodni@mail.ctk.cz
Copyright (2003) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.
Další články v kategorii Venkov
- Vyšší tráva může snížit teplotu povrchu až o 12 stupňů (23.07.2026)
- Vlašské ořechy likviduje maličký škůdce. Existují proti němu opatření (23.07.2026)
- Úrodu na vinicích ohrožují letošní vedra (23.07.2026)
- Úhyn ryb v Dyji: Vypuštění Nových Mlýnů by nepomohlo, tvrdí vodohospodáři (23.07.2026)
- Blatenské rybě loni klesl zisk o čtvrtinu na 6,36 milionu korun (23.07.2026)
- Pes: odvěký pomocník stád. Výstava sezóny Národního zemědělského muzea představí příběh nejstaršího zvířecího společníka člověka (21.07.2026)
- Svah u karlovarského hotelu Thermal spásá stádo horských koz (20.07.2026)
- Uzavíráme zvířata v menších lokalitách. Je to cesta k jejich záhubě, varuje expertka (17.07.2026)
- Víc než čtvrtina Česka si uchovala stopy tradiční podoby krajiny (14.07.2026)
- Kvůli vůni medu obrátil svůj život naruby. Dnes patří mezi nejúspěšnější včelaře (13.07.2026)

Tweet



