Hlídky by měly odradit pytláky
05.01.2005 | Klatovský deník
Šlapat na paty pytlákům, kteří mají políčeno na šumavské rysy, začnou letos v zimě skupinky speciálně vyškolených dobrovolných spolupracovníků Hnutí Duha. V odborné spolupráci se Správou Chráněné krajinné oblasti Šumava mají za úkol odstrašit pytláky, kteří vzácné šelmy systematicky střílejí. Viditelná přítomnost většího počtu lidí, kteří případné pytláctví sledují, může být podle Hnutí Duha užitečné. Dokazují to i několikaleté zkušenosti z Beskyd.
"Ilegální lov představuje vážnou překážku přežití rysů. Ochraně šelem v Beskydech podobný projekt výrazně pomáhá a na Šumavě chceme tento úspěch zopakovat," uvedl Jaromír Bláha, vedoucí programu Lesy Hnutí Duha.
Další články v kategorii Venkov
- Vyšší tráva může snížit teplotu povrchu až o 12 stupňů (23.07.2026)
- Vlašské ořechy likviduje maličký škůdce. Existují proti němu opatření (23.07.2026)
- Úrodu na vinicích ohrožují letošní vedra (23.07.2026)
- Úhyn ryb v Dyji: Vypuštění Nových Mlýnů by nepomohlo, tvrdí vodohospodáři (23.07.2026)
- Blatenské rybě loni klesl zisk o čtvrtinu na 6,36 milionu korun (23.07.2026)
- Pes: odvěký pomocník stád. Výstava sezóny Národního zemědělského muzea představí příběh nejstaršího zvířecího společníka člověka (21.07.2026)
- Svah u karlovarského hotelu Thermal spásá stádo horských koz (20.07.2026)
- Uzavíráme zvířata v menších lokalitách. Je to cesta k jejich záhubě, varuje expertka (17.07.2026)
- Víc než čtvrtina Česka si uchovala stopy tradiční podoby krajiny (14.07.2026)
- Kvůli vůni medu obrátil svůj život naruby. Dnes patří mezi nejúspěšnější včelaře (13.07.2026)

Tweet



