Ekologové dnes v Sedmihorkách oslavovali vodu
11.08.2006 | ČTK
Sedmihorky (Semilsko) 11. srpna (ČTK) - Vodu z několika přírodních pramenů Českého ráje ochutnávali dnes návštěvníci kempu v Sedmihorkách na Semilsku při oslavách Dne vody. Uspořádalo ho pro ně Středisko ekologické výchovy Český ráj, aby upozornilo na to, že voda patří mezi nejzákladnější potřeby lidstva. Předsedkyně ekologů Simona Jašová ČTK řekla, že akci finančně podpořil i evropský sociální fond. "Vyzkoušeli jsme takzvanou boží vodu z turnovské studánky, která protéká vápenným podložím, a také místní prameny. V okolí Sedmihorek je sedm pramenů a každý má trochu jinou chuť," dodala.Zpráva byla upravena na základě obchodních podmínek ČTK, uplné znění získáte na obchodni@mail.ctk.cz
Copyright (2003) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.
Další články v kategorii Venkov
- Tento legendární stroj měnil venkov: Příběh nejrozšířenějšího traktoru Evropy (23.12.2025)
- Ministerstvo životního prostředí vydalo poslední Věstník v roce 2025 (22.12.2025)
- Umělé vánoční stromky zůstaly v menšině. Většina je od soukromých pěstitelů (22.12.2025)
- Španělské úřady prověřují, zda africký mor prasat neunikl z tamní laboratoře (19.12.2025)
- Novým předsedou Českého svazu včelařů se stal bývalý ministr zemědělství Nekula (16.12.2025)
- Fotosoutěž pro Juniory ČSCHMS (11.12.2025)
- Most získá vytoužené jezero. Postup pro bezúplatný převod schválila vláda (10.12.2025)
- Blíží se sezona kaprů (09.12.2025)
- Operační program Životní prostředí 2014–2020 završil úspěšné období: tisíce projektů, miliardové investice, lepší ovzduší i voda (09.12.2025)
- Ministerstvo zemědělství poskytne v příštím roce 50 milionů korun na opravy kulturních prvků venkova. Zvýšilo maximální výši dotace na projekt (04.12.2025)

Tweet



