Do zemí svýskytem drůbeží chřipky nesmí ani poštovní holubi
28.05.2003 | Agris
Státní veterinární správa ČR (SVS) upozorňuje chovatele a majitele poštovních holubů, že není možné organizovat závody a přelety holubů zHolandska, Belgie, Severního Porýní-Westfálska a Dolního Saska. Informoval o tom dnes tiskový mluvčí SVS Josef Duben. Důvodem je podle jeho údajů výskyt nebezpečné choroby, influenzy ptačí chřipky, vuvedených zemích.
Nákaza se totiž podle Dubna šíří kontaktem i vzduchem a je reálné nebezpečí, že by se závodící poštovní holubi mohli dostat vtěchto oblastech do kontaktu snemocnou drůbeží.
ZHolandska, Belgie a zněmeckých spolkových zemí Severní Porýní-Westfálsko a Dolní Sasko se přitom kvůli výskytu drůbeží chřipky nesmí vsoučasné době dovážet nejen žádná drůbež, žádní živí ptáci, ale ani násadová vejce. Došlo-li by na rozšíření této nebezpečné nemoci na další země, tak se zákaz pochopitelně bude týkat i těchto zemí.
Chovatelé poštovních holubů se vydávají se svými svěřenci na cesty do zahraničí, aby je vypouštěli stím, že se snimi za nějaký čas setkají u konstatovacích hodin ve svém holubníku.
Další články v kategorii Venkov
- Pes: odvěký pomocník stád. Výstava sezóny Národního zemědělského muzea představí příběh nejstaršího zvířecího společníka člověka (21.07.2026)
- Svah u karlovarského hotelu Thermal spásá stádo horských koz (20.07.2026)
- Uzavíráme zvířata v menších lokalitách. Je to cesta k jejich záhubě, varuje expertka (17.07.2026)
- Víc než čtvrtina Česka si uchovala stopy tradiční podoby krajiny (14.07.2026)
- Kvůli vůni medu obrátil svůj život naruby. Dnes patří mezi nejúspěšnější včelaře (13.07.2026)
- Meruňkobraní v Židlochovicích otevřelo i zámek, čerstvých meruněk je ale málo (13.07.2026)
- Odebrání devíti týraných kusů skotu z chovu na Semilsku (13.07.2026)
- „Víme, že to znamená smrt.“ Tisíce psů mizí v tichosti z tureckých ulic, útulky nemají místo (11.07.2026)
- Ministerstvo přidá na rozvoj venkova 630 milionů korun, celkem je k dispozici přes pět miliard (09.07.2026)
- Na Znojemsku hasiči bojovali se dvěma požáry polí, jeden zraněný (09.07.2026)

Tweet



