Značku kvality KLASA má už 668 výrobků
29.04.2005 | Agris
Dalších 47 ocenění národní značky kvality KLASA předal ve čtvrtek 28. dubna představitelům potravinářských podniků na parníku Európé v Praze nový ministr zemědělství Petr Zgarba. Informovala o tom dnes mluvčí Státního zemědělského intervenčního fondu (SZIF) Jitka Sluková. Národní známku KLASA má tak po včerejšku 668 potravinářských výrobků od 113 výrobců.
Nejvíce ocenění připadlo podle Slukové na masné a pekárenské výrobky. Společnost Procházka Roudnice nad Labem získala přitom nejvíce ocenění celkem 11, společnost Drůbež Vysočina Moravské Budějovice devět ocenění, Delta mlýny Kyjov, Lapek Jihlava a MILKAGRO Olomouc po pěti. Úplný seznam nových držitelů KLASA je na stránkách SZIF.
Jak Sluková dále sdělila, marketingový odbor SZIF v současné době připravuje masivní propagační a reklamní kampaň na podporu kvalitních českých potravin, přičemž jedním z nosných prvků je právě značka KLASA. Realizátorem kampaně bude agentura, která vyhrála veřejné výběrové řízení na tuto propagaci, BBK Advertising. Celkový předpoklad financování všech propagačních činností Odboru pro marketing SZIF v letošním roce je podle mluvčí 130 milionů korun.
Další články v kategorii Potravinářství
- Budvar: od výčepu po pivní sekt v Miláně i Českých Budějovicích (18.02.2026)
- Gastronomie roste, najít výjimečnost je ale těžší, říká herec Lukáš Hejlík (18.02.2026)
- Reuters: Okurky se v Rusku staly posledním symbolem válečného zdražování (18.02.2026)
- Vajíčka v obchodě najdete mezi moukou a olejem. V chladicím pultu už je neuvidíte (17.02.2026)
- Zákaz pro Lidl i Albert. Dva masné výrobky obsahovaly málo masa (17.02.2026)
- Okamura: Potravinový ombudsman bude z MZe, zaměří se na ceny potravin (17.02.2026)
- Jak dát plastům druhý (a třetí) život: výzkum na FCH VUT může změnit třídění a recyklaci (17.02.2026)
- Bernard přichází s novým konceptem městských podniků Brewhouse (17.02.2026)
- Prošlé maso z KFC? Nic neobvyklého. Inspektorů je málo a hygiena restaurací trpí (16.02.2026)
- Přes osmdesát stravovacích podniků mělo loni na Příbramsku potíže s hygienou (16.02.2026)

Tweet



