Zisk pivovaru Carlsberg zasáhla slabá poptávka ve východní Evropě
14.11.2013 | Lidové noviny
Čtvrtletní tržby klesly rovněž o 4,5 procenta na 18 miliard dánských korun. Společnost potvrdila odhad provozního zisku a tržeb pro celý letošní rok. Zhoršila však výhled pro ruský trh s pivem kvůli tamním omezením pro prodej alkoholu.
Tržby ovlivnil nepříznivý vývoj devizových kurzůVe východní Evropě se tržby propadly o 21 procent, ačkoli analytici očekávali pokles o necelých deset procent. Asijské tržby namísto desetiprocentního nárůstu předpokládaného analytiky zůstaly beze změny, a to kvůli nepříznivému vývoji devizových kurzů. Carlsberg nicméně nadále předpokládá, že jeho celoroční provozní zisk se bude pohybovat kolem deseti miliard dánských korun.
Carlsberg je čtvrtým největším producentem piva na světě. Mezi jeho nejznámější značky patří Carlsberg, Tuborg, San Miguel či Kronenbourg. Firmaúzce spolupracuje s Budějovickým Budvarem, který je od června 2007 výhradním importérem Carlsbergu do České republiky. Carlsberg se naopak stará o prodej produktů Budvaru na některých zahraničních trzích.
Další články v kategorii Potravinářství
- Kofola kupuje podíl ve firmě, jíž v Latinské Americe patří mj. tři minipivovary (26.01.2026)
- Ústavní soud odmítl stížnost Vodňanské drůbeže kvůli neproplacené dotaci (26.01.2026)
- Ceny v obchodech? Máslo výrazně zlevnilo, vejce zdražila. Ušetřit pomohou letáky (26.01.2026)
- Pálivá jídla dobývají svět, rostoucí poptávka mění stravovací návyky (26.01.2026)
- Priority ministra Šebestyána: Zemědělství a potravinářství jsou strategické sektory. Cílem je vyrábět potraviny v ČR, ne vyvážet mléko a dovážet jogurty (25.01.2026)
- Ani loňský rok dlouhodobému propadu gastra nepomohl. Profitují kavárny (23.01.2026)
- Čistý zisk řetězce Kaufland v ČR stoupl v uplynulém účetním roce na 3,19 mld. Kč (23.01.2026)
- Němcům na potravinářském veletrhu chutnají české škvarky, pohankový med i pivo (23.01.2026)
- Francouzská firma Lactalis stahuje z trhu v 18 zemích včetně ČR kojenecké mléko (23.01.2026)
- Restaurace a bary v Moskvě zavírají. Leden a únor pro ně budou testem přežití (22.01.2026)

Tweet



