Z regálů Globusu zmizely jogurty Danone. Firmy vyjednávají o podmínkách
26.10.2015 | novinky.cz
Řetězec hypermarketů Globus přestal v Česku odebírat výrobky od jednoho z předních světových výrobců jogurtů Danone. Společnosti vyjednávají o obchodních podmínkách, řekla Novinkám mluvčí hypermarketu Pavla Hobíková.
Řadu výrobků od Danone včetně Activie nebo dětmi oblíbených Kostíků hledají v Globusu zákazníci posledních pár týdnů marně.
„Naši spolupráci se společností Danone jsme před několika týdny omezili a vyřadili její výrobky ze sortimentu. Aktuálně však společně intenzivně jednáme, abychom dodávky co nejdříve obnovili a zařadili tak všechny oblíbené výrobky zpět do sortimentu,“ řekla Hobíková.
Jogurty od Danone v nabídce Globusu podle ní zatím nahradily výrobky tuzemské produkce.
Řeší obchodní podmínkyTo, že výrobky Danone nebudou v Globusu dočasně k dostání, hlásí i zákaznická linka obchodu. Důvody prý neznají. Mluvčí společnosti na dotaz Novinek nepřímo potvrdila, že za touto situací mohou být jednání o ceně.
„Společnost Danone je náš dlouholetý partner, se kterým usilujeme o stejný cíl, a sice spokojené zákazníky, kterým chceme nabízet široký sortiment kvalitních výrobků za dobrou cenu. V současné době dořešujeme detaily obchodních podmínek. V žádném případě tedy nejde o kvalitativní nedostatky výrobků či nespokojenost se stávajícím servisem,“ dodala Hobíková.
České zastoupení společnosti Danone zatím slíbenou reakci Novinkám neposkytlo.
Danone je nadnárodní firmou se sídlem v Paříži. Firma s téměř stoletou tradicí otevřela první výrobnu jogurtů v roce 1919 v Barceloně, po deseti letech se přestěhovala do Francie.
Globus je německý obchodní řetězec. Vedle Česka a Německa má prodejny také v Lucembursku a Rusku.
Další články v kategorii Potravinářství
- Moderní pece v roce 2026: technologie, které mění provoz pekáren (18.01.2026)
- Svaz vinařů ocení počiny pozitivně ovlivňující přírodu cenou Vinatura (17.01.2026)
- Téměř polovina škol vaří podle nové vyhlášky. Strávníků ubylo, zjistil průzkum (16.01.2026)
- Praha rohlíková. Legendu z Míráku střídá vyladěný párek či svíčková nebo nutella v rohlíku (16.01.2026)
- Školní jídelny zavádí nové obědy podle vyhlášky. Dětem ale nechutnají (16.01.2026)
- Zkontrolujte si medy. Do českých obchodů se dostaly závadné z Číny (16.01.2026)
- Drtivá většina školních jídelen přesoluje polévky, ukázal průzkum. I dochucovadly (16.01.2026)
- Zahraniční obchod ČR se zeleninou měl v roce 2024 rekordní schodek 13,5 mld.Kč (16.01.2026)
- Mladé kuchařské talenty se utkají o titul BernardChef (16.01.2026)
- Ceny alkoholu v Německu patří k nejnižším v EU, pod průměrem jsou i v Česku (15.01.2026)

Tweet



