Z Fornetti na Minit. Pekařský řetězec se v ČR a na Slovensku osamostatní
21.08.2015 | iDNES.cz
Tuzemské a slovenské obchody, které fungují na bázi franšíz - tedy využívání licence včetně know how - se osamostatní po 15 letech od doby, kdy firmu založil jednatel Fornetti Bohemia Zoltán Ambrovics se svým strýcem Františkem Ambrovicsem. Chtějí se tak více zaměřit na specifika českého a slovenského trhu včetně lokálních chutí.
„Nezávislost nám umožní rychleji se rozvíjet a lépe se přizpůsobit lokálním trhům, například chuťovým preferencím zákazníků,“ vysvětluje Ambrovics. Většina výrobků se bude dál vyrábět v závodu Fornetti Slovakia v Dunajské Stredě, který teď prochází mohutnou modernizací.
Společnost změní název nejpozději do konce letošního roku, na prodejnách se společně s novým vzhledem objeví nejpozději ke konci srpna příštího roku. Minit hodlá rovněž rozšířit portfolio služeb a zákazníkům nabídnout novinky v sortimentu.
Historie známých rodinných řetězců a maloobchodních prodejen pečiva sahá až do roku 1999, kdy po zakoupení licence určené pro zahraniční trh (takzvané master franchise) od společnosti Fornetti začala Fornetti Slovakia vyrábět a prodávat pekárenské výrobky. O rok později už díky založení společnosti Fornetti Bohemia rozšířila svůj obchodní model i na český trh.
Obě společnosti mají v současnosti dohromady síť 400 poboček (150 v České republice a 250 na Slovensku) a 350 stálých zaměstnanců. Řetězec každý den obslouží statisíce zákazníků. Roční obrat Fornetti Bohemia a Fornetti Slovakia loni dosáhl víc než 27 milionů eur (přes 740 milionů korun).
Autor: chrs
Další články v kategorii Potravinářství
- Rodinné farmy pomáhají zajistit potravinovou bezpečnost na celém světě (19.01.2026)
- Michelinská restaurace propadla u inspekce v hygieně. Šéfkuchař se brání (19.01.2026)
- V akcích i za 22 korun. Ceny másla dál padají (19.01.2026)
- Evropská unie a Mercosur po 25 letech jednání podepsaly obchodní dohodu (19.01.2026)
- V Maroku expanduje akvakultura (19.01.2026)
- Moderní pece v roce 2026: technologie, které mění provoz pekáren (18.01.2026)
- Svaz vinařů ocení počiny pozitivně ovlivňující přírodu cenou Vinatura (17.01.2026)
- Téměř polovina škol vaří podle nové vyhlášky. Strávníků ubylo, zjistil průzkum (16.01.2026)
- Praha rohlíková. Legendu z Míráku střídá vyladěný párek či svíčková nebo nutella v rohlíku (16.01.2026)
- Školní jídelny zavádí nové obědy podle vyhlášky. Dětem ale nechutnají (16.01.2026)

Tweet



