Yoplait končí v Česku. Nevyplatilo se mu vozit jogurty z Francie
03.05.2013 | tyden.cz
Firma Yoplait se definitivně stahuje z Česka. Informaci přinesl jako první týdeník MarketingSalesMedia. Výrobce mléčný produktů začal v roce 2011 výrobky dovážet z Francie poté, co zavřel Slušovickou továrnu.
Dovoz výrobků Yoplait z Francie se ukázal jako dlouhodobě prodělečný a firma nebyla schopná konkurovat ostatní hráčům na trhu, kteří vyrábí v Česku. Ke konci dubna dostalo všech zhruba 30 zaměstnanců Yoplait Czech výpověď. Do července bude firma ještě vyřizovat poslední objednávky na zboží. Firma také v poslední době utlumila reklamu. O zakázky přijde řada jejich spolupracovníků, například agentury McCann, Cocoon, Nielsen, Momentum, PR Konektor a další. Smetany Yoplait propagoval v poslední době také šéfkuchař Zdeněk Pohlreich.
Yoplait Czech patřila k významným prodejcům mléčných kysaných výrobků a zakysaných smetan na českém trhu. Ten se v současnosti potýká s poklesem prodejů. Největší konkurenci pro firmu představovala Madeta, Olma a Danone. Své mléčné produkty do Česka dováží také Müller a Zott.
Globálně spadá Yoplait pod koncern General Mills. Hned po cereáliích jsou jogurty největší byznys této společnosti, třetí je pak zmrzlina Häagen-Dazs.
Další články v kategorii Potravinářství
- Džemy s příběhem. Dobroládovna mění ovoce na příležitost (28.04.2026)
- Pivovarníci chtějí snížit DPH na čepované pivo a zařadit sektor mezi strategické (28.04.2026)
- Takový propad Česko ještě nezažilo. Češi vypili nejméně piva v dějinách (28.04.2026)
- Ceny kakaa šly prudce dolů. Na levnější čokoládu si ale lidé ještě počkají (28.04.2026)
- Češi chtějí kvalitní tuzemské potraviny a klidně si za ně připlatí, ukázal průzkum (27.04.2026)
- Madeta je největší česká mlékárna, navazuje na táborské družstvo (27.04.2026)
- Pizza za padesát korun, víno za třináct. Tyto japonské restaurace od 70. let nezdražily (27.04.2026)
- V jarní Sbírce potravin lidé darovali 623 tun zboží, meziročně o 105 tun více (27.04.2026)
- PepsiCo jde proti proudu. V nelítostném prostředí její model není snadné napodobit (27.04.2026)
- Všechny kojenecké výživy Nestlé dostupné na trhu jsou bezpečné, uvedla firma (24.04.2026)

Tweet



