Veterináři nařídili zlikvidovat přes 100 kilogramů rybích a masných produktů
15.05.2018 | SVS ČR
Státní veterinární správa (SVS) v Praze nařídila likvidaci 110 kg sušených ryb, rybích výrobků a masných výrobků, které byly nedostatečně označeny, s prošlým datem minimální trvanlivosti a skladovaných v nevhodných podmínkách. Sklad navíc provozoval svou činnost bez schválení a registrace SVS.
Ve skladu v Praze – Horních Počernicích se v chladírenském a mrazírenském zařízení nacházelo 103 kg nedostatečně označených sušených ryb, 3 kg masných výrobků, které byly podle označení po datu použitelnosti a byla u nich zmrazením uměle prodlužena trvanlivost. Dále veterinární inspektoři zajistili 4 kg jiker ze sleďů s prošlým datem minimální trvanlivosti, skladovaných navíc při teplotách překračujících teplotní limity uvedené výrobcem.
Veterinární inspektoři výrobky znehodnotili barvou a nařídili jejich neškodné odstranění. Provozovatel skladu dostal informace o své povinnosti požádat o schválení a registraci skladu pro chladírenské a mrazírenské skladování živočišných produktů a o nutnosti provozovat svou činnost až po jeho schválení. Případ bude dále řešen v přestupkovém řízení. Provozovateli potravinářského podniku hrozí za nesplnění požadavků na bezpečnost potravin pokuta až ve výši 10 milionů korun.
SVS zjistila uvedená pochybení v rámci došetření možného pohybu zásilky popsaných výrobků, jež byla zajištěna a zlikvidována při společné kontrole přepravy, jež provedla Celní správa a Státní veterinární správa v dubnu tohoto roku v Pardubickém kraji.
Další články v kategorii Potravinářství
- Novoroční čočka na Kampě lákala. Lidé čekali ve frontách na polévku pro štěstí (01.01.2026)
- Bryndza od slovenského výrobce obsahovala listerie (30.12.2025)
- Obchody bez prodavačů míří na venkov. Automatizace mění nakupování v Česku (30.12.2025)
- Slováci pijí o dost méně alkoholu. Česko trend nenásleduje (30.12.2025)
- Belgičtí mniši, kteří vaří pivo, se stávají ohroženým druhem (29.12.2025)
- Výrobce dortů Marlenka loni zvýšil tržby, pomohly investice do automatizace výroby (29.12.2025)
- Ceny potravin v roce 2026: Levné máslo a brambory, zdraží káva či kakao (26.12.2025)
- Pivovar Strakonice prodal meziročně více piva, letos investoval i do automatizace chlazení (25.12.2025)
- ČSÚ: Živý kapr letos stojí 126,23 koruny za kilogram, mírně víc než loni (24.12.2025)
- Vláda souhlasí se záměrem obnovit daňové zvýhodnění vína, zákon připraví vlastní (23.12.2025)

Tweet



