Ve Strakonicích vaří pivo se šampaňským
14.05.2005 | Právo
Zhruba 20 hektolitrů speciálního piva se šampaňskými kvasinkami ročně vyrobí společnost Pivo Praha spolu s Měšťanským pivovarem ve Strakonicích. Mají ho v oblibě především Rusové a Britové, řekl Jan Šturáň ze společnosti Pivo Praha.
Vedle nich pivo v jedné pražské restauraci, která je zatím jako jediná nabízí, bez rozdílu národnosti upřednostňují také ženy. „Není totiž tak hořké jako klasická piva, má lehkou chuť a šuměním šampaňské trochu připomíná,“ dodal Šturáň. Firma Pivo Praha vyrábí ještě například kávové pivo na bázi černého, banánové pivo, višňové, vanilkové, kopřivové nebo chilli pivo.
V Evropě je obliba netradičních piv největší v Německu. Meziročně zde odbyt mixů piva s kolou či limonádou vzrostl za první čtvrtletí o pět procent na 50 miliónů litrů. Češi jsou naopak podle odborníků v pití piva konzervativní a upřednostňují tradiční chuť.
Další články v kategorii Potravinářství
- Budvar: od výčepu po pivní sekt v Miláně i Českých Budějovicích (18.02.2026)
- Gastronomie roste, najít výjimečnost je ale těžší, říká herec Lukáš Hejlík (18.02.2026)
- Reuters: Okurky se v Rusku staly posledním symbolem válečného zdražování (18.02.2026)
- Vajíčka v obchodě najdete mezi moukou a olejem. V chladicím pultu už je neuvidíte (17.02.2026)
- Zákaz pro Lidl i Albert. Dva masné výrobky obsahovaly málo masa (17.02.2026)
- Okamura: Potravinový ombudsman bude z MZe, zaměří se na ceny potravin (17.02.2026)
- Jak dát plastům druhý (a třetí) život: výzkum na FCH VUT může změnit třídění a recyklaci (17.02.2026)
- Bernard přichází s novým konceptem městských podniků Brewhouse (17.02.2026)
- Prošlé maso z KFC? Nic neobvyklého. Inspektorů je málo a hygiena restaurací trpí (16.02.2026)
- Přes osmdesát stravovacích podniků mělo loni na Příbramsku potíže s hygienou (16.02.2026)

Tweet



