Tyson zvítězil v souboji producentů masa o Hillshire Brand
10.06.2014 | Finance.cz
Největší americký zpracovatel masa Tyson Foods vyhrál souboj o potravinářskou společnost Hillshire Brand. Konkurenční společnost Pilgrim's Pride dnes z boje odstoupila, protože Tyson Foods zvýšil nabídku na celkovou částku 8,55 miliardy dolarů (172 miliard Kč) včetně dluhu.
Válka masných koncernů začala před dvěma týdny, kdy největší americký zpracovatel drůbeže Pilgrim's Pride nabídl odkoupení akcií Hillshire Brand po 45 dolarech. Po vstupu Tysonu do hry Pilgrim's Pride nabídku zvýšil na 55 dolarů, Tyson dnes ale přišel s cenou 63 dolarů za akcii, na což už konkurent nenašel odpověď.
Hillshire je známá hlavně výrobou salámů a párků značky Ball Park nebo Jimmy Dean. Tyson Foods o ni svedla v podstatě souboj s brazilskou skupinou JBS, která má v Pilgrim's Pride podíl 75 procent. Tyson je druhým největším zpracovatelem masa na světě právě po JBS.
Tyson i Pilgrim's si ve svých nabídkách vymínily, že Hillshire ukončí jednání o převzetí výrobce konzervované a mražené zeleniny Pinnacle. Hillshire předložila nabídku na převzetí Pinnacle za 4,3 miliardy USD před necelým měsícem.
Rostoucí globální poptávka po mase zvýšila v masném průmyslu aktivitu na poli fúzí a akvizic. Loni například čínská skupina WH Group koupila za zhruba pět miliard dolarů amerického zpracovatele vepřového Smithfield Foods.
zdroj: čtk
Další články v kategorii Potravinářství
- Inflace v EU v červnu klesla na 2,9 procenta, v ČR je druhá nejnižší (17.07.2026)
- Výrobce sirupů Kitl z Liberce chce uspět v Německu, vytvořil tam dceřinou firmu (17.07.2026)
- Pivovar Radegast v Nošovicích zrekonstruuje linku na stáčení piva do lahví (17.07.2026)
- Jíme lokálně propojuje lidi s farmáři z jejich okolí (17.07.2026)
- V Evropě ubývá prasat a skotu. EU chystá strategický plán (17.07.2026)
- Skupině Úsovsko loni klesl zisk o 40 procent na 180 milionů korun (17.07.2026)
- Mattoni rekordně roste a plánuje další expanzi. Východní trhy ale vynechá (16.07.2026)
- Evropané nakupují jinak. Škrtají cukr i alkohol, sledují složení potravin, říká průzkum (16.07.2026)
- Vejce novým symbolem drahoty. Slevy loví desítky tisíc Čechů měsíčně, máslo naopak z žebříčku mizí (15.07.2026)
- Oběd v restauraci už vyjde na více než 200 korun (15.07.2026)

Tweet



