Tesco zkouší v Letňanech nový formát menšího hypermarketu
27.11.2014 | FinančníNoviny.cz
Obchodní řetězec Tesco testuje v nákupním centru Letňany nový formát menšího hypermarketu. Prodejní plocha se snížila z 11.000 na 8000 m2, sortiment se naopak rozšířil o 1000 produktů. Zboží objednané on-line si zákazníci budou moci vyzvednout na čerpací stanici. Pokud se nový koncept osvědčí, chce řetězec přestavět stejným způsobem i své další prodejny. Na setkání s novináři to řekl generální ředitel řetězce Tesco ČR David Morris.
Podoba obchodů by se mohla změnit v celé střední Evropě, výsledky projetku ale můžou využít i jinde. "Děláme tady projekt pro celou skupinu Tesco. Zkušenosti, které tady získáme, se mohou objevit na dalších trzích ve Velké Británii či Asii," uvedl Morris.
Kdy se nový koncept obchodů objeví v dalších prodejnách řetězce, záleží na reakci zákazníků. Řetězec pilotní provoz vyhodnotí do 12 týdnů. Tesco v hypermarketu nově nabízí např. řezané květiny, rozšířilo nabídku elektroniky a oděvů a zřídilo dětský svět či komunitní centrum. Zmenšení hypermarketu umožnilo pronajmout uvolněné prodejní plochy novým nájemcům.
Tesco také zvažuje rozšíření nabídky svého e-shopu Potraviny on-line o oblečení své značky F&F. Pilotní projekt byl spuštěn na polském trhu. "Budeme také pokračovat v rozšiřování sortimentu potravin, který je úspěšný," dodal Morris. Portál Potraviny on-line má nyní zhruba 200.000 zákazníků. Dvacet z celkových 76 aut, které zaváží potraviny, vyjíždí právě z letňanského obchodu.
Tržby řetězce Tesco v posledních třech kvartálech podle Morrise rostly. Ve finančním roce 2012/2013 firma v ČR vykázala podle výroční zprávy ztrátu 1,12 miliardy korun, tržby klesly o necelá tři procenta na 44 miliard korun.
Autor: ČTK
Další články v kategorii Potravinářství
- Analytici: Ceny hnojiv budou dále kolísat, ceny potravin to ovlivní s odstupem (22.04.2026)
- Otrávených balení s dětskou výživou od firmy HiPP by mohlo být podle médií až 12 (21.04.2026)
- Vína z Moravy mají dvě velké zlaté a 19 zlatých medailí ze soutěže vín v Madridu (21.04.2026)
- České pekárenské technologie míří do USA: co to znamená pro obor (21.04.2026)
- Brambory a vejce v březnu meziměsíčně zdražily, levnější je mléko. Statistici zveřejnili ceny výrobců (21.04.2026)
- Válka v Íránu vyhnala ceny pistácií vzhůru, dosáhly osmiletého maxima (20.04.2026)
- Institut: Nové obalové nařízení EU zatíží maloobchod a ovlivní ceny potravin (20.04.2026)
- Spolužáci ze střední si otevřeli pivovar. Receptury na pivo testovali na chalupě (20.04.2026)
- Novým obchodním ředitelem Plzeňského Prazdroje je třiačtyřicetiletý Jan Krafka (20.04.2026)
- V některých výživách HiPP v Rakousku, Česku a na Slovensku byl jed na krysy (20.04.2026)

Tweet



