Soutěžilo se o titul Mistr výčepních

ZN 16.2.2000

Plzeň - Správná míra, výška pěny a celkový vzhled natočené třetinky i půllitru piva rozhodly o tom, že titul mistr výčepních získal v dnešním oblastním kole v Plzni Michal Lušovjan z Poběžovic na Domažlicku. Druhé místo obsadil Libor Škopek z Poděbrad a titul druhý vicemistr si odnesl Ladislav Vozděch, mistrův kolega ze stejného restauračního zařízení. Podle regulí soutěže získává vítěz oblastního kola v Plzni právo užívat titul Mistr výčepních - Čechy 2000 a vítěz brněnského semifinále Mistr výčepních - Morava 2000. »Za použití nedovolených způsobů při čepování, například odfouknutí nebo setřepávání pěny, propichování bublin či míchání piva, má právo hlavní rozhodčí soutěžícímu odečíst z celkového hodnocení trestné body,« řekl předseda Svazu českých pivovarů a sladoven a předseda poroty Antonín Kratochvíle. O titul bojovalo v Plzni 34 soutěžících, kteří postoupili ze čtyř regionálních kol. Celkem 25 finalistů, z toho 15 postupujících z plzeňského a deset z brněnského semifinále, bude točit pivo o titul Král výčepních. Soutěž je součástí mezinárodního veletrhu ČR Pivex 2000, který se koná v Brně od 29. února do 3. března.

Titul Mistr výčepních za nejlépe natočenou třetinku a půllitr piva získal včera v Plzni Michal Lušovjan z Hotelu Hubertus v Poběžovicích na Domažlicku.