Růst objemu porážek srazil vepře

HN - 5.11.1997

Rust objemu porážek srazil vepre

- Komodity: Spekulativní nákupy zlatníku pomohly cenám zlata opet stoupnout

Ceny živých vepru klesly v reakci na ocekávaný rust objemu porážek. Trend rustu objemu je v poslední dobe konzistentní, což cenám nesvedcí.

Vepri ve vcerejším obchodování pokracovali v cenovém pádu. Obchodníci se bojí rustu objemu porážek. Zlato naopak prerušilo vzestupem predchozí pokles. Na rust cen pusobí stimulacne zvýšená poptávka na strane klenotníku.

Aktivní prosincový kontakt na živé vepre na Chicagské obchodní burze (CME) klesl v dopolední cásti vcerejší seance na minimum 61.50 centu za libru. Tím pokracoval v pádu již tretí seancí. Za posledních nekolik mesícu se ceny vepru kontinuálne posouvají níže, zejména kvuli nepríznivým fundementálním faktorum. Chuck Levitt, analytik u Alaron Trading, ocekává pokles až na 60.

025 centu. Na této úrovni by již mela výt cena dosti nízká, což by zpusobilo nákupy spekulujících obchodníku.

Na zacátku tohoto týdne porazily zpracovatelské závody v USA 354 tisíc kusu vepru podle údaju amerického ministerstva zemedelství. Tím zustal objem porážek nezmenen proti minulému týdnu. Celkový objem z minulého týdne cinil rekordních 1.948 milionu vepru. Vysoké objemy porážek podle obchodníku znací silné zásoby, což se projevuje na neochote úcastníku trhu nakupovat. Na vcerejšek odhadovali odborníci pocet poražených vepru na 370 tisíc.

Nejobchodovanejší prosincový kontrakt na zlato na COMEX divizi Newyorské obchodní burzy (NYMEX) v dopolední cásti seance posílil o dva a pul dolaru na 316.19 USD za troyskou unci. Tím se posunul na úroven pred ctyrmi seancemi.

Tisk

Další články v kategorii Potravinářství

Agris Online

Agris Online

Agris on-line
Papers in Economics and Informatics


Kalendář


Podporujeme utipa.info