Rusko podle gubernátora Luhanské oblasti ukradlo milion tun obilí
13.09.2022 | ceskenoviny.cz
Rusko ukradlo z ukrajinské Luhanské oblasti více než milion tun obilí. Prohlásil to dnes gubernátor tohoto regionu Serhij Hajdaj.
Akcionáři nedostali zaplaceno a v Luhanské oblasti zabírají jejich pozemky. Okupanti ukradli více než milion tun obilí, napsal Hajdaj na síti telegram.
V srpnu Hajdaj uváděl, že Rusko vyvezlo z Luhanské oblasti do Ruska 200.000 tun obilovin. Zemědělci hospodařící na Rusy zabraném území podle jeho tehdejšího vyjádření uváděli, že situace v zemědělství se blíží katastrofě. Obvinil Rusy, že z některých regionů odvezli nové vybavení a že pěstitelé nemají čím obdělávat a sklízet.
Zástupkyně ředitele zemědělského úřadu v Luhanské oblasti Ljubov Bezkorovajnová v srpnu řekla, že se letos očekává "největší úroda za mnoho let" a že by měla sklizeň převýšit tu rekordní loňskou.
OSN a Turecko v červenci zprostředkovaly dohodu o exportu milionů tun zemědělských produktů z ukrajinských přístavů. Náměstek ruského ministra zahraničí Andrej Ruděnko v pátek prohlásil, že se dohoda neprovádí správně. Prezident Vladimir Putin dohodu označil tento týden za podvod na chudých zemích, protože většina obilí podle něj míří do Evropské unie.
Autor: ČTK
Další články v kategorii Potravinářství
- Potravinářská inspekce vloni uložila pokuty za téměř 200 milionů (16.05.2026)
- Značku Regionální potravina na jihu Čech získá jerky, bryndza či sušené třešně (16.05.2026)
- Krize napříč kontinentem. V Evropě se hromadí mléko, které mělo skončit v Číně (15.05.2026)
- EU zavede dočasný zákaz dovozu brazilského hovězího (15.05.2026)
- Průzkum: Stát nemá určovat ceny, zákazníci chtějí slevové letáky (15.05.2026)
- Inspekce varuje před mletým vepřovým se salmonelou, lidé ho mohou mít v mrazničce (15.05.2026)
- Rybářství Třeboň mělo zisk 27,2 milionu korun, meziročně o 20 mil. Kč nižší (14.05.2026)
- Vinaři získali na soutěži Great American dvě platinové a 18 zlatých medailí (14.05.2026)
- Kontaminované mléko v Česku: Policie prověří postup Nestlé a Danone (14.05.2026)
- Japoncům kvůli válce v Íránu dochází barvivo, chipsy budou v černobílém balení (14.05.2026)

Tweet



