Rusko hodlá zrušit zákaz dovozu prasat z Francie
19.01.2015 | E15 on line
Ruské úřady se chystají zrušit zákaz dovozu živých prasat a některých vepřových produktů z Francie, který zavedly před rokem kvůli výskytu afrického moru prasat (ASF) na východě Evropské unie. Uvedlo to dnes francouzské ministerstvo zemědělství, podle něhož podobnou dohodu s Ruskem uzavřely také další členské země Evropské unie. Neupřesnilo ale, které.
Ministerstvo uvedlo, že by export mohl být obnoven během několika týdnů. Ruské úřady zatím podle agentury Reuters zprávu nepotvrdily. Mluvčí ruské veterinární a fytosanitární služby nicméně uvedl, že Rusko o této otázce jednalo s Francií, Itálií a Dánskem.
„Některé další země se chtěly (k Francii, Itálii a Dánsku) připojit, všechny z nich se nacházejí daleko od výskytu ASF ve východní Evropě,“ dodal mluvčí.
Rusko uvalilo embargo na dovoz prasat a vepřových produktů z EU koncem loňského ledna. Opatření nebylo součástí pozdějšího potravinového embarga reagujícího na sankce, které na Rusko uvalily západní země kvůli jeho postupu v ukrajinské krizi.
Další články v kategorii Potravinářství
- Inspekce zakázala prodej dalších kojeneckých výživ. Obsahují toxin cereulid (18.04.2026)
- Zájem spotřebitelů o České cechovní normy roste. Na Makro Czech Gastro Festu o nich Potravinářská komora přesvědčila stovky návštěvníků (17.04.2026)
- Farma z Pelhřimovska sází na samosběry. Po jahodách přichází s další novinkou (17.04.2026)
- Obchodním ředitelem Plzeňského Prazdroje je nově Jan Krafka (17.04.2026)
- Na jaře se veterinární dozor zaměřuje na četnější farmářské trhy (16.04.2026)
- Sládci Prazdroje zvou na Noc pivovarů. Uvařili tři pivní speciály a chystají večerní prohlídky (16.04.2026)
- Ministerstvo zemědělství zvyšuje podíl lokálních potravin ve veřejném stravování (16.04.2026)
- Supermarket v Británii rozdával banány zdarma. Omylem objednal 380 krabic místo 380 kilo (15.04.2026)
- Studenti zlínské univerzity se podílejí na vývoji limitované edice kaší (15.04.2026)
- Potravinový ombudsman: Občanům vadí zejména chaos ve slevových akcích, neví, co je reálná cena potravin (15.04.2026)

Tweet



