Řetězci Costa Coffe loni vzrostly tržby na 490 milionů korun

Řetězci Costa Coffee loni o 18,5 procenta vzrostly tržby na více než 490 milionů korun, uvedla dnes v tiskové zprávě firma. V ČR má 50 poboček, loni jich otevřela šest.

Investice do nové kavárny činí podle firmy zhruba 4,5 milionu korun. V lednu chce otevřít svou první pobočku na Slovensku - v bratislavském obchodním centru Aupark. "První pobočka na Slovensku je pilotním projektem. Už nyní se však rozhlížíme po dalších vhodných prostorách a možnostech rozšíření spolupráce na slovenském trhu, který se k expanzi zdá být ideální," uvedla marketingová ředitelka řetězce Eva Kulhánková.

Podle ní zatím není nasycený ani kavárenský trh v ČR. "Nebráníme se dalším možnostem a zajímavým lokalitám, kde můžeme otevřít nové pobočky. Každoročně si dáváme cíl okolo pěti nově otevřených kaváren," dodala.

Podle Českého statistického úřadu zkonzumoval předloni každý Čech v průměru zhruba dva kilogramy kávy, spotřeba se tak meziročně snížila o 2,5 procenta. Naopak o 17,7 procenta na asi 200 gramů vzrostla spotřeba čaje.

Copyright (2003) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.

Tisk

Další články v kategorii Potravinářství

Agris Online

Agris Online

Agris on-line
Papers in Economics and Informatics
ISSN: 1804-1930


Kalendář


Podporujeme utipa.info