Vinařem roku je Mikrosvín z Mikulova

Letošní titul Vinař roku ČR získalo Vinařství Mikrosvín Mikulov. Na druhé příčce skončilo vinařství Sonberk, třetím je Zámecké vinařství Bzenec, sdělili dnes ČTK organizátoři 17. ročníku soutěže z Vinařské asociace ČR. Mikrosvínské vinařství se na zlatou příčku soutěže dostalo podruhé, poprvé tomu tak bylo v roce 2015. Vítěze vybrala po zhodnocení skoro 700 vzorků přihlášených do soutěže odborná porota složená ze světových degustátorů. V loňském ročníku soutěžilo necelých 550 vzorků, zvítězilo tehdy Vinařství Volařík z Mikulova.

"Sklizeň ročníku 2018 byla výrazně nadprůměrná, a tak mají i vinaři nadprůměrně vína na prodej. Ocenění na prestižních soutěžích, mezi které Vinař roku nepochybně patří, pak pomáhají nejen dobrému jménu úspěšných vinařství, ale i jejich obchodním výsledkům," řekl ČTK k většímu množství přihlášených vzorků za organizátory ředitel soutěže Petr Marek.

V dalších kategoriích se stal Národním Šampionem bílých vín pro letošní rok Miroslav Volařík s Ryzlinkem vlašským, výběr z bobulí 2017. Národním Šampionem červených vín pro rok 2019 se stal Vinselekt Michlovský za Merlot, výběr z bobulí 2017. Ocenění za nejúspěšnější rodinné vinařství si odnesl Milan Sůkal z Nového Poddvorova.

Asociace ocenila Vojtěcha Kušinu z Mělníka za celoživotní přínos českému a moravskému vinařství.

V ČR se předává více ocenění, například Svaz vinařů každoročně vyhlašuje soutěž Vinařství roku, kde loni zvítězilo Vinařství Škrobák z Čejkovic, které zároveň zvítězilo v kategorii malých vinařství.

Finalisté soutěže Vinař roku:

Vinařství Mikrosvín Mikulov
Vinselekt Michlovský
Vinařství Volařík
Sonberk
Zámecké vinařství Bzenec
Spielberg CZ
Nové vinařství
Milan Sůkal

Copyright (2003) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.

Tisk

Další články v kategorii Potravinářství

Agris Online

Agris Online

Agris on-line
Papers in Economics and Informatics
ISSN: 1804-1930


Kalendář


Podporujeme utipa.info