Novým ředitelem vinařství Habánské sklepy se stal Petr Ptáček
25.01.2022 | peprconsulting.cz
Vinařství Habánské sklepy, které je součástí skupiny BOHEMIA SEKT, má nové vedení. Pozici ředitele nově zastává uznávaný enolog Petr Ptáček.
Petr Ptáček byl jmenován novým ředitelem vinařství letos v lednu. „Habánské sklepy jsou prestižní a úspěšné vinařství, které má vinohrady na špičkových polohách, moderní zpracovatelský provoz a výborný tým lidí, jenž ve vinařství pracuje. Těším se, že s kolegy navážeme na dosavadní úspěchy vinařství a budeme dál vyrábět úžasná vína, která si zákazník velmi rád koupí a bude se k nim vracet,“ říká nový ředitel Habánských sklepů Petr Ptáček.
Petr Ptáček dříve působil jako ředitel a hlavní technolog Nového Vinařství či jako technolog Zámeckého vinařství Bzenec a společnosti Mikrosvín Mikulov. V roce 2012 byl oceněn v soutěži Enolog roku. Do společnosti BOHEMIA SEKT nastoupil v lednu 2021 na pozici technologa výroby prémiových vín.
Kvalita potvrzena domácími i zahraničními degustátory
Habánské sklepy jsou nejprodávanější značkou tichých vín v českém maloobchodě. V loňském roce zaznamenala meziroční růst prodejů o 8 %. Vinařství sklízí kromě prodejních úspěchů i ocenění na vinařských soutěžích. Nejnovějším úspěchem je trojité zastoupení v nejvyšší domácí soutěži Salon vín – národní soutěž vín 2022, do které byl zařazen Modrý Portugal 2018 pozdní sběr, Veltlínské zelené 2019 pozdní sběr a Rulandské modré 2018 výběr z hroznů REZERVA. Na podzim loňského roku získalo vinařství velkou zlatou medaili na soutěži v San Franciscu za víno Habánské sklepy Sauvignon 2020.
Alice Králová
Manažerka PR, BOHEMIA SEKT
alice.kralova@bohemiasekt.cz
+420 733 148 127
Michaela Vrbová
PR manager, PEPR Consulting
vrbova@peprconsulting.cz
+420 737 755 094
Další články v kategorii Potravinářství
- SOCR: Obchodníci pokryjí velikonoční poptávku po vejcích i přes přestavby chovů (27.03.2026)
- Vegetariáni tlačí na vládu. Na pole i do škol chtějí více hrachu a bobů (27.03.2026)
- Varování spotřebitelům: zjištění počátečního mléka Nutrilon PRO futura s toxinem cereulid (27.03.2026)
- Dubajské čokoládě odzvonilo. Je tu nový hit, teď frčí žvýkací kuličky (27.03.2026)
- Svaz pekařů: Kvůli válce na Blízkém východě zdraží některé velikonoční pečivo (27.03.2026)
- Heineken sníží objem piva uvařeného ve Velkém Březně nedaleko Ústí nad Labem (26.03.2026)
- Zajíček na obalu zdraží čokoládu i o 80 korun na kilogram (26.03.2026)
- Ultrazpracované potraviny poškozují plodnost, naznačuje výzkum (26.03.2026)
- Odborníci: Válka na Blízkém východě se časem projeví i v nárůstu cen potravin (26.03.2026)
- Lokální zemědělci jako opora v době globální nejistoty (25.03.2026)

Tweet



