Nedostatky při prodeji uzených ryb ve stánku v Přerově
18.03.2017 | SVS ČR
Úřední veterinární lékaři SVS provedli na základě podnětu dne 9.3.2017 kontrolu prodejního stánku uzených ryb v Přerově v Olomouckém kraji, při které byly zjištěny četné nedostatky. Ty se týkaly především nedodržení teploty uchovávání nabízeného zboží, ochrany těchto potravin před vnější kontaminací a jejich značení. Zkontrolováno bylo celkem zhruba 90 kg balených a nebalených ryb.
V místě uložení uzených ryb byla naměřena teplota 9,4°C, ačkoliv teplota uchování deklarovaná výrobcem byla do 5 °C. Nebalené uzené ryby byly volně položené na prodejním pultu v otevřených kartonech bez jakékoliv ochrany před sekundární kontaminací (zejména před povětrnostními vlivy a kontaktem zákazníků). U vystavených nebalených ryb nebylo uvedeno žádné datum použitelnosti ani datum minimální trvanlivosti a ryby nebyly označeny dalšími povinnými údaji.
Na základě kontroly byl prodej ryb na místě pozastaven. Provozovateli může dle platné legislativy hrozit pokuta až do výše 10 000 000 Kč.
Další články v kategorii Potravinářství
- Stolování budoucnosti. V Dubaji vede restauraci první AI šéfkuchař na světě (13.01.2026)
- Likérka Fruko-Schulz loni snížila export o 90 procent, ale vyrobila víc (12.01.2026)
- Šebestyán: Zájmem všech by mělo být, aby na trhu bylo co nejvíc českých potravin (12.01.2026)
- Svaz vinařů ocení počiny pozitivně ovlivňují přírodu cenou Vinatura (12.01.2026)
- Komunistická cola jako nový wellness hit. Odrovnala kavárenské povaleče (12.01.2026)
- Likérky kritizují další zvýšení daně, některé snižují obsah alkoholu v nápojích (12.01.2026)
- Interaktivní expozice Pilsner získala ocenění nejlepšího pivního zážitku světa (12.01.2026)
- FAO: Ceny potravin loni kvůli olejům a mléčným výrobkům vzrostly o 4,3 procenta (10.01.2026)
- Průmyslová zóna pro tvarůžkáře. Loštice připravují ambiciózní projekt (09.01.2026)
- Nedají si pokoj. Billa zdražila sušenky a dala k nim cedulku „sleva“ (09.01.2026)

Tweet



