Masokombinát Martinov ukončil testování skotu na BSE
28.05.2001 | ČTK
A.s. Masokombinát Martinov, který je od loňského 11. prosince v konkursu, tento týden ukončila testování poráženého skotu na takzvanou nemoc šílených krav (BSE). Ostravský masokombinát zahájil preventivní testování masa počátkem března a za tři měsíce otestoval téměř sto kusů skotu. Žádný výskyt nemoci BSE nebyl potvrzen, řekla Eva Kijonková, která podnik mediálně zastupuje.Zpráva byla upravena na základě obchodních podmínek ČTK, uplné znění získáte na obchodni@mail.ctk.cz
Copyright (2003) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.
Další články v kategorii Potravinářství
- Všechny kojenecké výživy Nestlé dostupné na trhu jsou bezpečné, uvedla firma (24.04.2026)
- Značku Výrobek roku Libereckého kraje ponese dalších deset regionálních výrobků (24.04.2026)
- Zdražili a napsali k tomu sleva. Řetězce oprašují staré triky (24.04.2026)
- Značku Regionální potravina má v Plzeňském kraji dalších devět výrobků (24.04.2026)
- Státní veterinární správa zakazuje uvádět v ČR na trh více než 40 mléčných výživ pro kojence kvůli obsahu nebezpečného cereulidu (24.04.2026)
- V dalším kole potravinové sbírky lze pomoci i on-line (23.04.2026)
- Becherovka vstupuje na trh s tuzemáky. Posiluje v nejoblíbenější kategorii (23.04.2026)
- Třímilionovou pokutu za falšování vína pro Vinařství Ludwig potvrdil i NSS (23.04.2026)
- Analytici: Ceny hnojiv budou dále kolísat, ceny potravin to ovlivní s odstupem (22.04.2026)
- Otrávených balení s dětskou výživou od firmy HiPP by mohlo být podle médií až 12 (21.04.2026)

Tweet



