Kosteleckým uzeninám pomohou hotdogy
29.01.2014 | E15 on line
Se zrychlujícím se životním tempem v posledním desetiletí stoupá i zájem Čechů o stravování v některém z řetězců rychlého občerstvení. Tohoto trendu se nyní rozhodly využít také Kostelecké uzeniny, které ve spolupráci se strategickým franšízovým partnerem chystají pod značkou Parky’s otevřít desítky stánků nabízejících zejména hotdogy.
Jejich hlavní součástí bude právě produkce výrobce uzenin s tradicí začínající v roce 1917. Firma se ale v posledních letech potýkala s až stamilionovými ztrátami, z nichž se už ale začíná dostávat. Nový projekt by měl být další z cest, jak podnik vrátit do černých čísel. „Expanzní plány se týkají celé republiky. Samozřejmě se nejprve zaměříme na nejatraktivnější umístění,“ uvedl generální ředitel společnosti Jan Hanuš.
Firmě se osvědčil pilotní projekt několika stánků, jejichž provoz začal loni na podzim, a to na vlakových nádražích v Praze, Kolíně a Olomouci. Smíchovský stánek sice již skončil, protože byl nejméně rentabilní, ostatní ale dál fungují. K nim navíc přibyla prodejna ve skiareálu Snowhill Herlíkovice v Krkonoších.
Síť s hotdogy u nás zatím chybí
Nástup fastfoodů se v devadesátých letech po příchodu McDonald’s, KFC a dalších známých značek stal jedním ze symbolů novodobé éry. V Česku nyní funguje množství řetězců nabízejících hamburgery či bagety, stejně jako množství individuálních prodejců párků v rohlíku. Síť s hotdogy tu ale údajně chybí. Podle odhadů řetězce Makro, který slouží i podnikatelům k nákupu surovin pro rychlé občerstvení, se v Česku nachází přes sedm tisíc provozoven, které lze označit jako „rychlé občerstvení“. Toto množství znamená nárůst o celých 35 procent oproti roku 2005.
Stoupající zájem dokládá rovněž průzkum společnosti Edenred, která vydává stravenky Ticket Restaurant. Zatímco v roce 2009 poobědvalo ve fastfoodovém zařízení 11,9 procenta majitelů jejích stravenek, předloni už to bylo třináct procent.
Další články v kategorii Potravinářství
- Ceny v obchodech? Máslo výrazně zlevnilo, vejce zdražila. Ušetřit pomohou letáky (26.01.2026)
- Pálivá jídla dobývají svět, rostoucí poptávka mění stravovací návyky (26.01.2026)
- Priority ministra Šebestyána: Zemědělství a potravinářství jsou strategické sektory. Cílem je vyrábět potraviny v ČR, ne vyvážet mléko a dovážet jogurty (25.01.2026)
- Ani loňský rok dlouhodobému propadu gastra nepomohl. Profitují kavárny (23.01.2026)
- Čistý zisk řetězce Kaufland v ČR stoupl v uplynulém účetním roce na 3,19 mld. Kč (23.01.2026)
- Němcům na potravinářském veletrhu chutnají české škvarky, pohankový med i pivo (23.01.2026)
- Francouzská firma Lactalis stahuje z trhu v 18 zemích včetně ČR kojenecké mléko (23.01.2026)
- Restaurace a bary v Moskvě zavírají. Leden a únor pro ně budou testem přežití (22.01.2026)
- Potravinářská inspekce nařídila stažení rybího masa falšovaného zvýšeným přídavkem vody o 26 % (22.01.2026)
- Marže pod vládní lupou. Šebestyán chystá monitoring cen potravin (22.01.2026)

Tweet



