Instantní kávy dopadly v testu dobře. Liší se hlavně obsahem kofeinu
15.04.2015 | iDNES.cz
„Ani jeden ze vzorků nebyl falšován, ani v jednom se nenašly žádné náhražky, takže z tohoto pohledu můžeme být klidní. Kávy, které si kupujeme v obchodech, jsou pravé,“ uvedla redaktorka testu MF DNES Hana Večerková.
Nejlépe chutnala káva Davidoff Café, která však celkově nevyhrála. Vítězem se těsně stala káva Jacobs Krönung, která je vyrobena ze směsi odrůd arabica a robusta. Obsahovala nejmenší množství škodlivé látky ochratoxinu A.
Arabica je považována za kvalitnější, ale dražší kávu, obsahuje však méně kofeinu než robusta. V testu se analyzovalo a ochutnávalo 13 vzorků instantních káv z českých marketů a jedna z německého obchodu.
Nejslabším vzorkem v testu byla káva Mokate Classic Everyday z Polska, která získala známku 2,49. Nedá se však rozhodně říct, že by byla nějakým propadákem.
Test také srovnával dvě stejné kávy Nescafé, avšak jedna byla z Německa, druhá z ČR. Nepatrně lépe dopadla německá káva. „Rozdíl byl opravdu minimální,“ uvedla Večerková.
V testu solidně zabodovaly i některé levné kávy, například Casa Blanka z Penny Marketu. Hodnocení všech vzorků najdete v úterní příloze Test MF DNES.
Další články v kategorii Potravinářství
- Inspekce zakázala prodej dalších kojeneckých výživ. Obsahují toxin cereulid (18.04.2026)
- Zájem spotřebitelů o České cechovní normy roste. Na Makro Czech Gastro Festu o nich Potravinářská komora přesvědčila stovky návštěvníků (17.04.2026)
- Farma z Pelhřimovska sází na samosběry. Po jahodách přichází s další novinkou (17.04.2026)
- Obchodním ředitelem Plzeňského Prazdroje je nově Jan Krafka (17.04.2026)
- Na jaře se veterinární dozor zaměřuje na četnější farmářské trhy (16.04.2026)
- Sládci Prazdroje zvou na Noc pivovarů. Uvařili tři pivní speciály a chystají večerní prohlídky (16.04.2026)
- Ministerstvo zemědělství zvyšuje podíl lokálních potravin ve veřejném stravování (16.04.2026)
- Supermarket v Británii rozdával banány zdarma. Omylem objednal 380 krabic místo 380 kilo (15.04.2026)
- Studenti zlínské univerzity se podílejí na vývoji limitované edice kaší (15.04.2026)
- Potravinový ombudsman: Občanům vadí zejména chaos ve slevových akcích, neví, co je reálná cena potravin (15.04.2026)

Tweet



