Floru navštívilo o 20pct méně lidí, asi kvůli tropickým teplotám
20.08.2018 | ceskenoviny.cz
Zhruba o pětinu menší návštěvnost zaznamenali pořadatelé právě ukončené letní etapy celostátní přehlídky květin Flora Olomouc. Výstavu od čtvrtka do dneška zhlédlo zhruba 20.000 návštěvníků, informovala ČTK mluvčí Výstaviště Flora Olomouc Michaela Nováková. Organizátoři to přičítají především tropickým teplotám během víkendu. Hlavní expozice přehlídky byla zaměřena na šedesátiletou historii květinových výstav v Olomouci.
Pod hlavní expozicí, která přilákala největší pozornost, byli podepsáni odborníci ze Zahradnické fakulty Mendelovy univerzity v Brně. Každá z šesti pilířů výstavy měla své poslání a zastupovala jedno z desetiletí Flory. "Byla zde ztvárněna Bohatá léta 1958 až 1967, Růžová léta věnována výstavě Vyznání růžím nebo například Exotická léta ve spolupráci s Unií botanických zahrad ČR," uvedla mluvčí výstaviště. Vystaven zde byl i unikát v podobě jehličnanu Wollemia nobilis, zapůjčený z botanické zahrady Přírodovědecké fakulty UK v Praze Na Slupi.
Podle pořadatelů byl hodně navštěvován i pavilon E, kde se snoubila svatební floristika s elegantními svatebními šaty či naleštěnými veterány. Pozornost přitahoval i pavilon H, jehož prostory se po dobu čtyř výstavních dnů proměnily v laboratoř experimentální botaniky, minikino i v galerii fotek rostlin. Návštěvníci zde sami mohli pod mikroskopy a zvětšovacími skly spolu s odborníky sledovat například pohyb či komunikaci rostlin, doplnila Nováková.
Pavilon B patřil během výstavy Svazu školkařů ČR a pavilon C Českému zahrádkářskému svazu, který návštěvníkům nabízel i výstavu zaměřenou na aeroponii, která využívá pro přísun živin k rostlinám vzduch a vodu. V okolí pavilonů byly tradiční letní zahradnické trhy s nabídkou květin, rostlinného materiálu, zahradnických a hobby potřeb.
Letní etapou pokračovaly oslavy 60. výročí Výstaviště Flora, na které bude výstaviště upozorňovat i při nadcházejících akcích jako je podzimní etapa Flory, která bude věnována výročí republiky, během Dnů evropského dědictví a také při závěrečném galakoncertu Michael Jackson Symphony, 4. listopadu v pavilonu A.
Autor: ČTK
Další články v kategorii Potravinářství
- Češi a léto: Jaké aktivity vedou, jaké chutě zmrzlin milují, kolik utrácejí (09.07.2026)
- BBC: Rybáři v západní Africe viní čínské lodě z nelegálního rybolovu (07.07.2026)
- Ceny potravin ve světě v červnu podruhé za sebou mírně klesly (06.07.2026)
- Měšťanskému pivovaru v Poličce na Svitavsku loni klesl zisk na 1,95 milionu Kč (05.07.2026)
- Vinaři z Moravy získali na soutěži Vinarium v Rumunsku dvě velké zlaté medaile (03.07.2026)
- Partnerství ČSCHMS a MASO UZENINY POLIČKA, a.s. (03.07.2026)
- Firmě Bratři Zátkové SE loni klesl zisk na pět mil.Kč, meziročně o 3,7 mil. méně (03.07.2026)
- Projekt Třídím gastro se za pět let rozšířil do více než 50 měst a obcí v šesti krajích (03.07.2026)
- Plánování výroby jako základ stability pekárenského provozu (02.07.2026)
- Výrobci ledu v H. Brodě volali zákazníci ve vedru do noci, prodává ale i v zimě (02.07.2026)

Tweet



