Firma Pivovar Louny končí, Heineken už vaří jinde
28.08.2013 | Aktuálně.cz
Řádná valná hromada akciové společnosti Pivovar Louny ve středu schválila zrušení firmy s likvidací. Řekl to Jiří Hauptmann mluvčí skupiny Heineken, která je majoritním vlastníkem pivovaru. Heineken koupil lounský pivovar v roce 2008, o dva roky později zde výrobu ukončil a přesunul ji do jiných provozů.
Likvidátorem společnosti byl podle mluvčího určen finanční ředitel skupiny Heineken Jan G. Hamel. "Jakmile se majetek prodá, peníze se rozdělí mezi akcionáře," řekl Hauptmann. Více než 98 procent akcií Pivovaru Louny má v držení Heineken.
Podle Hauptmanna jsou v majetku společnosti především nemovitosti včetně bývalého provozu pivovaru, který v současnosti slouží jako distribuční centrum.
Podle databáze ČTK Prodata činila celková výše aktiv Pivovaru Louny v loňském roce 40 milionů korun. Firma loni dosáhla ztráty 2,5 milionu korun.
Výroba piva by se ještě letos na podzim měla do Loun vrátit ve formě minipivovaru. Společnost Pivo ZLOun plánuje první zkušební várku uvařit začátkem září. "Začít prodávat první pivo by měla v říjnu," řekl jeden z majitelů firmy Radek Taraba.
Skupina Heineken v současnosti vaří v ČR pivo v Brně, v Krušovicích a Velkém Březně. V minulosti vařila také ve Znojmě, Kutné Hoře, Lounech a Krásném Březně. Heineken je třetí největší pivovarnickou skupinou na světě a evropskou jedničkou mezi výrobci piva.
Další články v kategorii Potravinářství
- V jarní Sbírce potravin lidé darovali 623 tun zboží, meziročně o 105 tun více (27.04.2026)
- PepsiCo jde proti proudu. V nelítostném prostředí její model není snadné napodobit (27.04.2026)
- Všechny kojenecké výživy Nestlé dostupné na trhu jsou bezpečné, uvedla firma (24.04.2026)
- Značku Výrobek roku Libereckého kraje ponese dalších deset regionálních výrobků (24.04.2026)
- Zdražili a napsali k tomu sleva. Řetězce oprašují staré triky (24.04.2026)
- Značku Regionální potravina má v Plzeňském kraji dalších devět výrobků (24.04.2026)
- Státní veterinární správa zakazuje uvádět v ČR na trh více než 40 mléčných výživ pro kojence kvůli obsahu nebezpečného cereulidu (24.04.2026)
- V dalším kole potravinové sbírky lze pomoci i on-line (23.04.2026)
- Becherovka vstupuje na trh s tuzemáky. Posiluje v nejoblíbenější kategorii (23.04.2026)
- Třímilionovou pokutu za falšování vína pro Vinařství Ludwig potvrdil i NSS (23.04.2026)

Tweet



