Do Ameriky na tradiční ležák plzeňského typu. V Texasu postaví český pivovar

Texaské město Waco je domovem ve Spojených státech velice populární limonády Dr Pepper, která zde má dokonce i své muzeum. Nyní se však k němu upírají oči celé početné české komunity v Texasu a dalších milovníků českého piva. Ve městě totiž vznikne podnik inspirovaný českým pivovarnictvím, který ponese příznačný název „Pivovar“. Informovala o tom místní média.

Projekt, za kterým stojí společnost Czech Brewing Company, zahrnuje kromě samotného pivovaru, i pekárnu, restauraci a hotel a 32 pokoji. Budova o rozloze 864 metrů čtverečných se přitom má stát nejen místem setkávání čechoamerické komunity, ale i pilířem celé české kultury v Texasu.

„Pivo má v České republice dlouhou bohatou historii a Pivovar ji chce sdílet ve Waco v Texasu. Mnohá města v Česku jsou pyšná na to, že vyrábějí svá vlastní místní piva v tom, co lze nazvat ‚řemeslným pivovarem‘. Pivovar Waco bude mít také restauraci, která nabídne evropskou/českou/texaskou kuchyni,“ uvádí podnik na svém facebooku.

Podle projektu bude Pivovar „vařit ležák českého typu při využití starých tradičních receptů a postupů". Varna i ocelové tanky, kde bude pivo uloženo, přitom budou viditelné pro návštěvníky.

Náklady na stavbu jsou vyčísleny na 8,6 milionu dolarů (194 milionů korun). Samotná radnice přitom již přislíbila podporu ve výši 1,6 milionu dolarů (36 milionů korun). Podle zprávy místního deníku Waco Tribune-Herald by měly stavební práce začít v únoru a hotovo má být již v letos v září.

Autor: Pavel Škopek

Tisk

Další články v kategorii Potravinářství

Agris Online

Agris Online

Agris on-line
Papers in Economics and Informatics
ISSN: 1804-1930


Kalendář


Podporujeme utipa.info