Díky EURU vzroste spotřeba piva. O miliony půllitrů
09.06.2008 | Aktuálně.cz
V České republice roste spotřeba piva nejen v závislosti na počasí, ale také během velkých sportovních akcí. A to úměrně k jejich velikosti.
Nejinak tomu podle představitelů pivovarů bude i během probíhajícího šampionátu Euro 2008. Potvrdili to zástupci největšího českého výrobce piva - Plzeňského Prazdroje.
"Pokud by se naši reprezentanti probojovali až do finále a zájem českých fanoušků by tak v plné síle vytrval až do závěru mistrovství, mohou Češi během jeho trvání vypít až o jeden milion piv Gambrinus více, než by se zkonzumovalo v běžném období," odhaduje Jiří Rákosník, senior brand manager značky Gambrinus.
Pivovar počítá s tím, že velká část českých fanoušků směřujících přímo do dějišť mistrovství si poveze zásoby piva s sebou, protože v Rakousku pivo kvůli předpokládanému náporu podražilo.
K fotbalu patří Gambrinus, k hokeji Budvar
Z českých pivovarů má celkem pochopitelně v souvislosti s konáním šampionátu největší očekávání právě Gambrinus. "S ohledem na tržní podíl a dlouhodobé spojení značky s českým fotbalem se na tomto růstu nejvíce může podílet právě konzumace Gambrinusu," píše se v tiskové zprávě.
S růstem spotřeby počítají i ostatní české pivovary, i když podle nich samých pravděpodobně nebude tak zřetelný jako u Gambrinusu.
"Samozřejmě očekáváme zvýšenou spotřebu piva v hospodách. Naše značka je však marketingově spojena hlavně s českým hokejem. V souvislosti s mistrovstvím Evropy ve fotbale jsme žádnou kampaň nepřipravili, proto nejsem schopen říct, o kolik spotřeba poroste," sdělil Aktuálně.cz do telefonu Petr Samec, PR manažer Budějovického Budvaru.
Další články v kategorii Potravinářství
- Mluvčí: EU nezakáže malé porce omáček či smetany, omezení se dotknou restaurací (03.08.2026)
- Vinař: Horké letní počasí zvyšuje zájem o perlivá vína (03.08.2026)
- Tak levně v Česku dlouho nebylo. Ceny některých potravin dosáhly historického dna (03.08.2026)
- Stock: Pokles spotřeby alkoholu je příležitostí k inovaci, hrozbou jsou regulace (03.08.2026)
- V paštice z Luhačovic může být botulotoxin. Nejezte ji, varovala hygiena (31.07.2026)
- Čeští vinaři loni vyprodukovali 619.000 hl vína, meziročně o 169.000 hl více (31.07.2026)
- Varování pro spotřebitele: salmonela v čerstvých krůtích plátcích (31.07.2026)
- Ministerstvo chce zvýšit porážky skotu v ČR na 370.000 ročně z loňských 217.000 (31.07.2026)
- V zavřené pobočce KFC chce organizace otevřít muzeum empatie s kuřaty (31.07.2026)
- MZe: Spotřeba drůbežího roste, soběstačnost ale klesá, je třeba víc zpracovávat (31.07.2026)

Tweet



