Coca Cola se spojuje s Monsterem. Ve firmě koupila podíl
15.08.2014 | Aktuálně.cz
Coca-Cola svou divizi energetických nápojů, do níž patří značky NOS, Full Throttle a Burn, nyní převede na Monster, která zase nápojovému gigantovi předá své ostatní značky.
Společnost Coca-Cola začne na poli energetických nápojů úzce spolupracovat s firmou MonsterBeverage, v níž koupila 16,7 procenta akcií za 2,15 miliardy dolarů (44,8 miliardy Kč). Firma to uvedla ve čtvrtečním sdělení.
Největší světový výrobce nealkoholických nápojů tím dál expanduje v silně rostoucím segmentu nápojového trhu.
Coca-Cola svou divizi energetických nápojů, do níž patří značky NOS, Full Throttle a Burn, nyní převede na Monster, která zase nápojovému gigantovi předá své ostatní značky jako Hansen´s Natural Soda a Peace Tea. V rámci dohody získá Coca-Cola dvě místa ve správní radě nového partnera.
Coca-Cola se stane pro Monster přednostním globálním distribučním partnerem a Monster bude exkluzivním partnerem Coca-Coly na poli energetických drinků.
Výkonný šéf Coca-Coly Muhtar Kent uvedl, že jeho firma má opci na zvýšení svého podílu v Monster na 25 procent. "Akciová investice v Monster je kapitálově efektivní cestou k posílení našich aktivit v rychle rostoucí a atraktivní kategorii energetických nápojů," řekl Kent podle agentury Reuters.
Coca-Cola vlastní více než 500 značek sycených i nesycených nápojů. Kromě hlavní značky Coca-Cola jí patří například značky Fanta, Sprite, Powerade a Minute Maid. Nápoje prodává ve více než 200 zemích světa.
autor: ČTK
Další články v kategorii Potravinářství
- Inflace v EU v červnu klesla na 2,9 procenta, v ČR je druhá nejnižší (17.07.2026)
- Výrobce sirupů Kitl z Liberce chce uspět v Německu, vytvořil tam dceřinou firmu (17.07.2026)
- Pivovar Radegast v Nošovicích zrekonstruuje linku na stáčení piva do lahví (17.07.2026)
- Jíme lokálně propojuje lidi s farmáři z jejich okolí (17.07.2026)
- V Evropě ubývá prasat a skotu. EU chystá strategický plán (17.07.2026)
- Skupině Úsovsko loni klesl zisk o 40 procent na 180 milionů korun (17.07.2026)
- Mattoni rekordně roste a plánuje další expanzi. Východní trhy ale vynechá (16.07.2026)
- Evropané nakupují jinak. Škrtají cukr i alkohol, sledují složení potravin, říká průzkum (16.07.2026)
- Vejce novým symbolem drahoty. Slevy loví desítky tisíc Čechů měsíčně, máslo naopak z žebříčku mizí (15.07.2026)
- Oběd v restauraci už vyjde na více než 200 korun (15.07.2026)

Tweet



