Majitel mlékáren Kunín a Klatovy se loni dostal do zisku

Mateřská společnost mlékáren Kunín a Klatovy, firma Lactalis CZ, se loni dostala do 16,5milionového zisku proti předloňské 33milionové ztrátě. Tržby meziročně vzrostly o 1,7 procenta na 4,14 miliardy korun, uvádí společnost ve výroční zprávě umístěné ve Sbírce listin. Skoro 2,9 miliardy korun utržila v ČR, zbytek v zahraničí. Mateřskou firmou Lactalisu je francouzská B.S.A. International.

Lactalis CZ, který se zabývá prodejem mlékárenského zboží, loni zaměstnával 81 lidí, meziročně o čtyři méně více. Firma chce podle zprávy do budoucna upevňovat pozici lídra v prodeji smetan, dezertů a v mozzarelle, v chce také masivně podporovat růst v segmentu jogurtů a plísňových sýrů. Na českém trhu stojí firma například za značkami sýrů President a Galbani.

Mlékárna Klatovy loni vykázala zisk zhruba 17,3 milionu korun, meziročně stoupl o zhruba 15 procent. Výnosy společnosti, která zaměstnávala 294 lidí, loni činily 1,74 miliardy korun. Mlékárna Kunín zatím loňskou výroční zprávu nezveřejnila.

Konkurenčním mlékárnám z koncernu Agrofert loni rostly zisky. Mlékárna Olma zvýšila tržby meziročně o zhruba 100 milionů korun na 3,526 miliardy korun. Zisk vzrostl o 42 procent na 190,3 milionu korun. Mlékárna Hlinsko loni dosáhla zisku po zdanění více než 89 milion korun. Je to o 29 milionů korun lepší výsledek než rok předtím. Tržby za podej vlastních výrobků a služeb se meziročně snížily z 2,629 na 2,616 miliardy korun.

Další konkurence, jihočeská Madeta, měla předloni konsolidované tržby 5,56 miliardy Kč a konsolidovaný zisk po zdanění 179,8 milionu. Loňské výsledky zatím nezveřejnila.

Copyright (2003) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.

Tisk

Další články v kategorii Podnikání

Agris Online

Agris Online

Agris on-line
Papers in Economics and Informatics
ISSN: 1804-1930


Kalendář


Podporujeme utipa.info