Zemědělci pořídí dárek pro telata: nová obydlí
09.08.2010 | Denik.cz
Stotisícová dotace pomůže Agru Chomutice s uskutečněním projektu nákupu nových bud pro telata, které oproti starým dřevěným budou vyrobeny z plastu.
Telata v místním zemědělském podniku si rozhodně polepší, brzy budou bydlet v novém. Za více než 360 (z toho 100 tisíc dotace) tisíc korun bude zvířatům pořízeno padesát zbrusu nových bud, které budou komfortnější jak pro zvířata, tak i pro ošetřovatel, kteří boudy čistí a dezinfikují.
Místo dřeva umělá hmota
Nové boudy budou totiž vyrobeny z modrého plastelu (jednoduše řečeno z umělé hmoty) s žárově zinkovanou konstrukcí, budou tedy lehce přenosné a snadno omyvatelné. "Staré dřevěné boudy jsou velmi těžké, a navíc hnijí a rozpadají se,“ vysvětluje ekonomka firmy Jitka Koubková.
Součástí bud je i ohrádka, obruče na kbelíky a větrací okénko. Od zootechnika Jaroslava Vebera jsme se dozvěděli, že venkovní ustájení je využíváno celoročně. Jednotlivé kusy se tu střídají v dvouměsíčních cyklech. Poté se přesunou do hromadných kotců. Zakázku dostala na starosti firma Polabí Vysoká a.s. Telata se v nových boudách poprvé vyspí v únoru příštího roku.
Další články v kategorii Podnikání
- Na Prachaticku hořel vepřín s asi 800 prasaty. Zvířata se podařilo zachránit (08.02.2026)
- Nordzucker uzavře svůj slovenský cukrovar kvůli nízkým cenám cukru v EU (06.02.2026)
- Kontroly v KFC našly pochybení ve třetině případů, uvedla inspekce (06.02.2026)
- Inspektoři uzavřeli restauraci v lázeňském letovisku. Našli v ní plíseň i hmyz (06.02.2026)
- Pizza Hut zavře v USA stovky restaurací (06.02.2026)
- Spotřebitelské ceny v Česku v lednu stouply nejméně od listopadu 2016 (05.02.2026)
- Americká nápojová společnost PepsiCo ve čtvrtletí zvýšila zisk o 67 procent (05.02.2026)
- Litovelský pivovar mění logo a design obalů,odkazuje k historii a úrodnosti Hané (05.02.2026)
- Carlsberg zvýšil provozní zisk, těžil z převzetí výrobce nealkoholických nápojů (04.02.2026)
- Rohlík zpoplatnil papírové tašky. Hodlá omezit jednorázové obaly (04.02.2026)

Tweet



