Země živitelka přiláká stovky tisíc lidí
22.08.2008 | Denik.cz
Úderem desáté hodiny dopolední začal včera na českobudějovickém výstavišti další ročník populárního agrosalonu Země živitelka.
Jeden z neprestižnějších agroveletrhů v zemi letos slaví pětatřicet let. I když je letošní ročník slabší, co do počtu vystavovatelů, i tak je ředitelka českobudějovického výstaviště Marcela Payerová spokojená.
„Letos zde bude vystavovat více než šest set padesát subjektů. Jsme však rádi, že každým rokem k nám přijíždí více zahraničních vystavovatelů,“ uvedla včera Payerová při slavnostním zahájení.
Kromě zemědělských témat se zde návštěvníci setkají také s okruhy lesního a vodního hospodářství, ochrany životního prostředí, bioproduktů, alternativních zdrojů energie či například s tématem obnovy a rozvoje venkova.
V sobotu opět Země živitelka přivítá slavnost Národní dožínky, které se už počtvrté zúčastní prezident Václav Klaus. Každoročně si cestu do Českých Budějovic najde sta tisíce návštěvníků. Ať už se jedná o zemědělské odborníky či naprosté laiky. Loni přišlo na Země živitelku 113 000 lidí.
Další články v kategorii Podnikání
- Beermixy už nejsou jen letní osvěžení. Výrobci do nich přidávají funkční složky (10.04.2026)
- Džemy s příběhem. V Dobroládovně našli práci ženy před důchodem i syn s autismem (10.04.2026)
- Za „zelené baterie venkova“: Zemědělci a energetici volají po rozumném rozvoji bioplynových stanic (10.04.2026)
- Čokoládovna Steiner & Kovarik navýšila loni obrat o 35 mil. na 120 mil. Kč (10.04.2026)
- Brněnská pivnice měla zkažené potraviny. Kontrolou neprošlo maso i sýrové koule (09.04.2026)
- Manažer z korporátu se stal králem chlebíčků. Nyní vyrábí miliony lahůdek ročně (08.04.2026)
- Thajští rybáři bojují s drahou naftou, varují před kolapsem stomiliardového trhu (08.04.2026)
- Inflace v Česku vzrostla (08.04.2026)
- Jak rychle a efektivně pomoci zemědělcům v době drahé nafty? Spotřební daní na naftu (07.04.2026)
- Semix rozšiřuje výrobu: 65 milionů do fermentace (02.04.2026)

Tweet



