Společnost ZETOR TRACTORS rozšiřuje své působení v Indii. Podepsala memorandum s firmou VST Tillers Tractors Ltd.

Společnost ZETOR TRACTORS a.s. dnes podepsala memorandum o spolupráci s VST Tillers Tractors Ltd., tradičním indickým výrobcem traktorů. Cílem spolupráce je vývoj nového traktoru určeného primárně pro indický trh. Obě firmy budou zároveň hledat cesty, jak jej exportovat i do dalších asijských a afrických zemí.

Domluvená spolupráce vychází ze střednědobé strategie ZETORU se záměrem diverzifikovat své působení a vstupovat na nové trhy. Ten indický patří s 688 tisíci prodanými traktory ročně (údaj z roku 2018) k největším světovým trhům. Traktory ZETOR mají navíc v zemi historicky dobré jméno. V 60. až 80. letech vyvezl ZETOR do Indie desítky tisíc traktorů a následně výroba traktorů ZETOR probíhala licenčně ve společnosti HMT.

Od roku 2014 je zde společnost ZETOR TRACTORS zastoupena dceřinou společností ZETOR INDIA, která se stará o posílení pozice značky v této oblasti. S využitím dlouholetých zkušeností chtějí ZETOR a VST společně vyvinout traktor s výkonem vyšším než 36 koní. Výroba by následně probíhala přímo v Indii.

„Od této spolupráce si slibujeme obnovení pozice značky ZETOR na indickém trhu. ZETOR hledal silného lokálního partnera s dobrou znalostí místního trhu a máme velkou radost, že se nám podařilo dohodnout se na spolupráci právě se společností VST Tillers Tractors. Ta je jedničkou na indickém trhu v segmentu traktorů do 30 koní a zemědělských kultivátorů a je známá vysokou kvalitou vyráběných strojů,“ uvádí Martin Blaškovič, předseda představenstva ZETOR TRACTORS a.s.

Stejně jako ZETOR má i společnost VST Tillers Tractors Ltd. bohatou tradici sahající až do roku 1967.  „Naším cílem je od počátku existence firmy získávat pro indické farmáře nejlepší technologie. Díky memorandu se nám toto podaří i ve vyšším výkonovém segmentu,“ dodává V. K. Surendra, předseda představenstva VST Tillers Tractors Ltd.

Kromě nové spolupráce s VST Tillers Tractors Ltd. je výsledkem snahy o diverzifikaci působení a vstupování na nové trhy i projekt dodávek traktorových sad do Ruska zahájený v roce 2017. Tam je pro letošní rok podepsán kontrakt na dodání několika set traktorových sad.

O společnosti ZETOR TRACTORS a.s.

Společnost ZETOR TRACTORS a.s. je výrobcem traktorů ZETOR. Vlastníkem společnosti je od roku 2002 slovenská společnost HTC INVESTMENTS a.s. Výrobní kapacita je soustředěna v Brně-Líšni a v současnosti společnost zaměstnává 464 lidí. Dalších 83 zaměstnanců pracuje v šesti zahraničních pobočkách (afilacích). Konkrétně je ZETOR zastoupen ve Velké Británii, ve Francii, v Německu, v Polsku, v USA a v Indii. Z celkové produkce jde 87 % na export. Vedle ČR a SK patří mezi tradiční trhy Polsko, Litva, Irsko, Německo, Velká Británie, Francie, USA anebo Bulharsko.

O společnosti VST Tillers Tractors Ltd.

Společnost VST Tillers Tractors Ltd. byla založena v roce 1967 skupinou společností VST, známým obchodním domem v jižní Indii. Zakladatelem skupiny byl Sri. V. S. Tiruvengadaswamy Mudaliar, který začal s podnikáním pod hlavičkou VST & Sons v roce 1911. Společnost je nyní v Indii největším výrobcem zemědělských kultivátorů a jedničkou na indickém trhu v segmentu traktorů do 30 koní.

 

Podrobnější informace o značce ZETOR a jejích produktech naleznete na:

www.zetor.cz

www.zetornewshape.com

 

Sledujte ZETOR TRACTORS také na sociálních sítích:

Facebook: https://www.facebook.com/zetor

Twitter: https://twitter.com/zetortractors

Instagram: https://www.instagram.com/zetortractors

LinkedIn: https://www.linkedin.com/company/zetor-tractors-a-s-

 

Kontakt pro další informace:

Dana Favaro, AMI Communications; dana.favaro@amic.cz

 

Tisk

Další články v kategorii Podnikání

Agris Online

Agris Online

Agris on-line
Papers in Economics and Informatics
ISSN: 1804-1930


Kalendář


Podporujeme utipa.info