Souhrn událostí předchozího dne - 17.7.2002
18.07.2002 | Agris
Zemědělci v EU válčí o dotace, čeští farmáři mají strach
Evropská unie se pře o to, jestli má zásadně změnit svou zemědělskou politiku, a kdy. Čeští farmáři s obavami sledují jednání o podmínkách, za kterých budou vstupovat do EU. Radikální návrh komisaře Evropské komise Franze Fischlera, aby se omezily dotace a podpora směřovala nikoli k množství, ale ke kvalitě a zdravotní nezávadnosti potravin, vyvolal vášnivou diskusi. Členové EU se přou o to, jestli reformu přijmout a kdy, a zda ji spojovat s přijetím kandidátských zemí do unie.
Nový ministr zemědělství chystá personální změny
Ministr zemědělství Jaroslav Palas vymění ve svém resortu prvního náměstka Antonína Kalinu, náměstka pro zemědělskou výrobu Josefa Vrzáně a náměstka-hlavního vyjednavače s EU Tomáše Zídka.
Skandál kolem hormonů v potravinovém řetězci EU pomalu utichá
Případ nakažení potravinového řetězce hormony nebezpečnými pro lidské zdraví, který zasáhl většinu zemí Evropské unie, nepředstavuje podle dosud zjištěných poznatků a přijatých kroků žádné zdravotní nebezpečí nyní ani v budoucnosti. Vyplynulo to z dnešního jednání Stálého výboru pro potravinový řetězec a zdraví zvířat (CVP) v Bruselu.
Palas: Prioritou vstup agrárního sektoru do EU a stabilizace cen
Vstup českého agrárního sektoru do Evropské unie a stabilizaci cen zemědělských produktů na domácím trhu označil za své hlavní cíle při nástupu do funkce nový ministr zemědělství Jaroslav Palas. Na ministerstvo zemědělství jej dnes uvedl předseda vlády Vladimír Špidla. "Můj předchůdce odvedl kus dobré práce a já se vynasnažím v těchto trendech pokračovat," řekl Palas na adresu předchozího ministra Jana Fencla.
Úplné texty zpráv a další události včerejšího dne naleznete v rubrice Zpravodajství 24 hodin.
Další články v kategorii Podnikání
- Vinař: Horké letní počasí zvyšuje zájem o perlivá vína (03.08.2026)
- Stock: Pokles spotřeby alkoholu je příležitostí k inovaci, hrozbou jsou regulace (03.08.2026)
- V zavřené pobočce KFC chce organizace otevřít muzeum empatie s kuřaty (31.07.2026)
- Cukrovarnické firmě Tereos TTD klesl zisk o víc než polovinu na 209 milionů Kč (30.07.2026)
- V Pivovaru Svijany dokončili varnu, projekt za 120 mil.Kč je největší investicí (30.07.2026)
- Kvůli dětem změnili život od základů. Opustili stavebnictví a dělají sušené maso (30.07.2026)
- Zpracovateli masa MP Krásno z Val. Meziříčí loni mírně klesly tržby, zisk stoupl (30.07.2026)
- Pivovary Zubr měly loni ztrátu 9,6 mil. Kč, jejich tržby klesly na 1,46 mld. Kč (29.07.2026)
- Miliardář Jaromír Tesař získá plnou kontrolu nad Pozemkovým holdingem (29.07.2026)
- Coca-Cola ve druhém čtvrtletí zvýšila čistý zisk o 16 procent a zlepšila výhled (29.07.2026)

Tweet



