Ředitel sekce hospodářské soutěže má jasnou vizi o informování odborné veřejnosti
04.10.2007 | Agris
V blízké době uplyne právě jeden rok, kdy se u příležitosti patnácti let aplikace soutěžního práva v České republice uskutečnila v Brně mezinárodní konference za účasti řady skutečných "špiček" na problematiku hospodářské soutěže s názvem Soutěž a konkurenceschopnost . Vzhledem k mimořádnému úspěchu loňské konference se ÚOHS rozhodl na tuto akci navázat seminářem.
"Rádi bychom založili tradici každoročních jednodenních seminářů či workshopů, které by sloužily jako platforma pro vzájemné setkávání zástupců Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže, dalších soutěžních úřadů, jiných státních orgánů, justice, představitelů akademické sféry i soutěžitelů a také samozřejmě ekonomů," konstatoval ředitel sekce hospodářské soutěže ÚOHS Robert Neruda. Připomněl zároveň, že tyto pravidelné semináře budou určeny všem těm, kterým není problematika hospodářské soutěže a aplikace její ochrany lhostejná. Seminář s pracovním názvem Co nového v soutěžním právu? tak navazuje na loňskou konferenci, která proběhla koncem listopadu na brněnském výstavišti.
Na semináři, jenž nemá u nás prozatím obdoby, seznámí domácí i zahraniční experti přítomné zájemce s hlavními událostmi, ke kterým v uplynulém roce došlo v českém i komunitárním právu. Jednodenní pracovní setkání významných odborníků na hospodářskou soutěž zahájí předseda antimonopolního úřadu Martin Pecina. Kromě jiných se svými příspěvky vystoupí ředitel sekce hospodářské soutěže ÚOHS Robert Neruda, dále ředitel legislativně právního odboru Michal Petr a ze zahraničí to například bude přední bruselský advokát David Anderson. Seminář, který se koná ve čtvrtek 25. října 2007 (od 9,00 do 15,00) v Pavilonu Regionální hospodářské komory Brno na brněnském výstavišti, bude probíhat s důrazem na diskusi mezi přednášejícími a jednotlivými účastníky. "Prostě máme snahu udělat seminář co nejvíce interaktivní, pracovní a co nejméně svázaný do klasických formátů," uvedl ředitel Robert Neruda.
Kristián Chalupa
ředitel odboru vnějších vztahů ÚOHS
Další články v kategorii Podnikání
- Beermixy už nejsou jen letní osvěžení. Výrobci do nich přidávají funkční složky (10.04.2026)
- Džemy s příběhem. V Dobroládovně našli práci ženy před důchodem i syn s autismem (10.04.2026)
- Za „zelené baterie venkova“: Zemědělci a energetici volají po rozumném rozvoji bioplynových stanic (10.04.2026)
- Čokoládovna Steiner & Kovarik navýšila loni obrat o 35 mil. na 120 mil. Kč (10.04.2026)
- Brněnská pivnice měla zkažené potraviny. Kontrolou neprošlo maso i sýrové koule (09.04.2026)
- Manažer z korporátu se stal králem chlebíčků. Nyní vyrábí miliony lahůdek ročně (08.04.2026)
- Thajští rybáři bojují s drahou naftou, varují před kolapsem stomiliardového trhu (08.04.2026)
- Inflace v Česku vzrostla (08.04.2026)
- Jak rychle a efektivně pomoci zemědělcům v době drahé nafty? Spotřební daní na naftu (07.04.2026)
- Semix rozšiřuje výrobu: 65 milionů do fermentace (02.04.2026)

Tweet



