Pivo Gambrinus obsadilo v soutěži World Beer Cup třetí místo
22.04.2008 | Hospodářské noviny
Do letošního ročníku World Beer Cup se přihlásilo 644 pivovarů z 58 zemí světa, celkem 2864 značek. V mezinárodní konkurenci se snažilo prosadit sedm pivovarských společností z České republiky. Pivo Gambrinus skončilo třetí na světové soutěži pivních značek World Beer Cup 2008 v kategorii piv plzeňského typu, kterých se dnes celosvětově prodává více než 70%. Soutěž pořádá již od roku 1996 svaz pivovarníků Brewers Association.
The World Beer Cup je soutěží, kterou někteří pivovarští odborníci přirovnávají k Olympijským hrám pivních značek. Hodnocení piv probíhá každé dva roky pod záštitou 54 pivovarských svazů celého světa. V odborné porotě zasedlo letos 129 hodnotitelů z 21 zemí.
Brewers Association se podílí i na festivalu amerických piv
The Brewers Association je nezisková vzdělávací společnost vychovávající pivovarské odborníky. Sídlí v americkém Boulderu ve státe Colorado a byla založena před 25 lety. Zabývá se také osvětou v oblasti jednotlivých druhů piv a jejich chuťových charakteristik. Kromě soutěže World Beer Cup podporuje asociace také například publikaci odborné pivovarské literatury a festival amerických piv.
Gambrinus je součástí portfolia Plzeňského Prazdroje, který je členem globální skupiny SABMiller plc.
Autor/ři: Ondřej Luštinec
Další články v kategorii Podnikání
- Inflace v červnu zpomalila na 1,5 procenta (07.07.2026)
- Povinné zatížení hospodářskými zvířaty kvůli suchu (04.07.2026)
- Estonsko chce přenést část odpovědnosti za odpad na výrobce (01.07.2026)
- Vinařství Ludwig podalo ústavní stížnost, chce zvrátit rozhodnutí SZPI (26.06.2026)
- Změna v supermarketech v Česku: Obchody zavádí letní režim, mění otevírací dobu (26.06.2026)
- Prazdroj se ptá lidí, co pro ně znamená jít „na jedno“ a na festivalech nabídne alkotestery (26.06.2026)
- Penny Market dostal od ČOI maximální možnou pokutu za nesprávně určované slevy (24.06.2026)
- Výrobce potravin HERO Czech dostal od ÚOHS pokutu 2,28 milionu Kč (23.06.2026)
- Jak se mění požadavky trhu na pekárenské výrobky (23.06.2026)
- Danone kupuje australskou MADE Group, chce posílit na trhu s proteinovými nápoji (23.06.2026)

Tweet



