Pivovary Lobkowicz Group předloni propadly do ztráty 455 mil. Kč

Pivovary Lobkowicz Group (PLG) se v roce 2018 propadly ze zisku 81,3 milionu korun z roku 2017 do ztráty 455,1 milionu korun. Tržby za prodej zboží a služeb stouply o pět procent na 1,26 miliardy korun. Vyplývá to z výroční zprávy, kterou společnost zveřejnila ve Sbírce listin. Informaci jako první přinesl server Euro.cz.

"Z meziročního srovnání vyplývá významné zhoršení výsledků. Ale je nutné podotknout, že výsledek hospodaření byl ovlivněn mimo jiné přijetím dividendy 259 milionů korun v roce 2017. V průběhu roku 2019 byl nastartován ozdravný projekt, jehož výsledkem je postupné snižování nákladů, zvyšování efektivity procesů a postupná tvorba zisku," uvedla společnost ve výroční zprávě.

Skupinu PLG tvoří pivovary v Protivíně, Uherském Brodě, Jihlavě, Hlinsku, Klášteře nad Jizerou, Vysokém Chlumci a Černé Hoře. Mezi hlavní značky patří Lobkowicz, Rychtář, Klášter, Platan, Ježek, Černá Hora a Uherský Brod. Skupinu ovládá čínská společnost CITIC Europe Holdings. Na konci roku 2018 v ní pracovalo 304 lidí, meziročně o 13 méně.

Copyright (2003) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.

Tisk

Další články v kategorii Podnikání

Agris Online

Agris Online

Agris on-line
Papers in Economics and Informatics
ISSN: 1804-1930


Kalendář


Podporujeme utipa.info