Mlékárna Net Plasy loni zvýšila tržby a dostala se ze ztráty

Tržby z prodeje výrobků, služeb a zboží mlékárny Net Plasy z Bystřice pod Hostýnem na Kroměřížsku loni přesáhly 472,8 milionu korun. Meziročně to bylo o 29,9 milionu korun více. Podnik zaznamenal čistý zisk téměř 2,7 milionu korun, v roce 2018 skončil ve ztrátě zhruba 1,9 milionu korun. Vyplývá to z účetní závěrky společnosti zveřejněné ve Sbírce listin.

Celková čistá aktiva firmy přesáhla na konci loňského roku 205,9 milionu korun, vlastní kapitál činil zhruba minus 98,9 milionu korun a cizí zdroje 304,8 milionu korun. "Ve společnosti neočekáváme v následujícím účetním období propad tržeb a pokles zisku oproti hodnocenému účetnímu období v souvislostí s epidemií covid-19," uvedli v účetní závěrce zástupci podniku.

Mlékárna loni zaměstnávala v průměru 93 lidí, tedy o tři méně než v roce 2018. Její produkci tvoří podle webových stránek společnosti mimo jiné pomazánkové máslo, smetanové sýry, bílý pařený sýr jadel, měkký tvaroh, mascarpone, mozzarella nebo sýrové speciality. Ročně zpracovává desítky milionů litrů mléka.

Mlékárna zahájila provoz v roce 1950, později se stala součástí Gottwaldovských mlékáren zahrnujících devět závodů. V roce 1979 se v Bystřici pod Hostýnem zpracovávalo 20 milionů litrů mléka ročně na tvaroh měkký, jemný, tučný a s prodlouženou trvanlivostí. Zavedena byla výroba pomazánkového másla a sýra Duko, vyráběly se i smetanové krémy. Firma Net Plasy koupila bystřickou mlékárnu v roce 1996 od Fondu národního majetku a výrobním programem navázala na její dlouholetou tradici. Své výrobky nyní mlékárna produkuje pro společnost Alimpex Food.

Copyright (2003) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.

Tisk

Další články v kategorii Podnikání

Agris Online

Agris Online

Agris on-line
Papers in Economics and Informatics
ISSN: 1804-1930


Kalendář


Podporujeme utipa.info