Lidovci navrhnou zelenou naftu
08.06.1999 | Právo
Právo 8.6.1999
Lidovci navrhnou zelenou naftu
BRNO (jac) - Poslanci KDU-ČSL předloží návrh zákona o tzv. zelené naftě. Právu to v pondělí řekl poslanec Jan Grůza, předseda jihomoravských lidovců. Podle jeho slov bylo toto rozhodnutí přijato po hlasování o daňových zákonech v Poslanecké sněmovně.
Jak Právo informovalo, ministr zemědělství Jan Fencl tehdy kritizoval hlasování lidovců proti možnosti zvýhodnění zemědělců při nákupu motorové nafty, ačkoli tzv. zelenou naftu má právě KDU-ČSL ve svém volebním programu.
Poslanec Jan Grůza tehdy řekl, že lidovci tak hlasovali proto, aby nezatížili státní rozpočet dalším schodkem ve výši zhruba 2,5 miliardy korun poté, co hlasováním úspěšně prošel návrh na zvýhodnění daně u tzv. lihobenzínu. Současně tvrdil, že s návrhem na tzv. zelenou naftu přijdou lidovci při přípravě státního rozpočtu na rok 2000.
Podle včerejšího vyjádření Jana Grůzy však lidovci předloží svůj návrh již nyní. Tento krok označil za legislativně čistší, než kdyby jeho straničtí kolegové hlasovali pro stejné úlevy v rámci květnového projednávání daňových zákonů. "Teď se totiž bude muset vyjádřit vláda, zda podpoří další prohloubení státního deficitu o téměř tři miliardy," řekl Grůza.
Další články v kategorii Podnikání
- Kofola dokončila koupi tří pivovarů a sítě restaurací v Panamě, Kolumbii a Ekvádoru (26.05.2026)
- Ceny kakaa klesly. Čokoládový gigant Hershey se vrací k původním recepturám (25.05.2026)
- Nová Řada 5: univerzální pracovní traktor pro každodenní provoz (22.05.2026)
- Dotykačka: Prodej piva v hospodách za poslední rok klesl zhruba o pět procent (21.05.2026)
- Tržby Rohlik Group loni meziročně vzrostly o 35 procent na 32,3 miliardy Kč (21.05.2026)
- MDR: Agrofert chystá na východě Německa investice a žádá zemskou vládu o podporu (21.05.2026)
- V Miroslavi na Znojemsku má vzniknout další hala pro chov slepic (20.05.2026)
- Kofola dokončila koupi podílu v panamské firmě, jíž patří mj. řemeslné pivovary (20.05.2026)
- Hlídá klima a sám jezdí po louce. Na Olomoucku pořídili netradiční kurník (20.05.2026)
- Technická fakulta ČZU v Praze slaví 20 let pivovaru Suchdolský Jeník – unikátního spojení vědy, výuky a poctivého českého piva (19.05.2026)

Tweet



